کانتورینگ صورت و یا زاویه‌سازی صورت یکی از روش‌هایی است که به فرم‌دهی چهره شما کمک می‌کند. با افزایش سن از یک سو پوست صورت افتاده و چروکیده می‌شود و از سوی دیگر حجم استخوان‌ ها تحلیل رفته و همین دو عامل باعث می‌ شود که حالت چهره عوض شود. در این صورت است که کانتورینگ یا زاویه‌ سازی صورت به کمک ما می‌ آید. ما می‌ توانیم به روش‌ های موقت یا دائمی فرم صورت خود را تغییر دهیم.

 در کانتورینگ صورت به روش‌ های موقت می‌ توان از ژل و یا چربی برای فرم دادن به صورت استفاده کرد. ولی در روش دائمی متخصص به سراغ جراحی صورت می‌ رود و با دستکاری کردن استخوان، فرم صورت ما را تغییر خواهد داد. اغلب متخصصان ابتدا کانتورینگ صورت با ژل و یا چربی را انجام می‌ دهند تا فرد متقاضی در صورت رضایت از فرم چهره خود پس از برطرف شدن اثر زاویه‌ سازی موقت برای جراحی صورت اقدام کند. البته اگر شما کانتورینگ صورت را با تزریق چربی و یا ژل هیالورونیک اسید انجام دهید به شادابی چهره خود نیز کمک خواهید کرد. در واقع این ترکیبات باعث هیدراته شدن پوست و افزایش کلاژن‌ سازی پوست شما می‌ گردند. بنابراین پوست شما سفت، شاداب و جوان خواهد شد و چین و چروک‌ ها برطرف می‌ گردند.

کانتورینگ صورت

بررسی روش‌ های کانتورینگ صورت

زاویه‌ سازی صورت یکی از اقدامات زیبایی است که در چند سال اخیر با استقبال زیادی به خصوص در بین سلبریتی‌ ها مواجه شده است. برای مثال شما می‌ توانید قسمت‌ های پایین صورت خود را زاویه‌ دار کنید و در نتیجه چهره شما از حالت کشیده به حالت پهن‌ تر تبدیل می‌ شود. کانتورینگ صورت به دو طریق انجام می‌ شود:

کانتورینگ دائم صورت

منظور از زاویه‌ سازی دائم صورت، انجام عمل جراحی بر روی استخوان‌های صورت است. متخصص ابتدا فرد متقاضی را به طور کامل بیهوش می‌ کند؛ جراحی‌ هایی را بر روی صورت انجام داده و با دستکاری استخوان‌ های صورت آن‌ ها را فرم می‌ دهد. معمولاً در روش کانتورینگ صورت تراشیدن استخوان‌ ها انجام می‌ شود. مهمترین عیب کانتورینگ دائم صورت این است که نتیجه آن غیرقابل برگشت است. شاید شما تصور کنید که زاویه‌ سازی صورت تأثیر بسیار زیبایی بر روی چهره شما خواهد داشت ولی ممکن است بعد از اجرای کار از نتیجه عملکرد متخصص راضی نباشید و یا به این نتیجه برسید که اصلاً این فرم زاویه‌ سازی برای چهره شما مناسب نبوده است. ولی دیگر راه بازگشتی برای شما نخواهد بود.

کانتورینگ صورت

 کانتورینگ موقت صورت

متخصصان معمولاً به کسانی که به فکر کانتورینگ دائم صورت هستند توصیه می‌ کنند ابتدا با روش‌ های موقت زاویه‌ سازی صورت را انجام دهند. اگر از نتیجه کار راضی بودند اکنون به سراغ کانتورینگ دائمی صورت بروند. در روش موقت متخصص از فیلر یا از چربی برای تغییر زوایای صورت استفاده می‌ کند. استفاده از ژل، کانتورینگ صورت را کم هزینه‌تر خواهد کرد ولی برای تزریق چربی ابتدا باید چربی از بدن خود شما استخراج گردد و بعد از خالص‌ سازی به قسمت‌ های مختلف صورت تزریق خواهد شد. تأثیر کانتورینگ صورت با تزریق چربی و ژل کاملاً موقتی است و بین چند ماه تا نهایتاً یک سال دوام دارد. بعد از انجام این کار در صورتی که از نتیجه راضی بودید می‌ توانید برای کانتورینگ دائمی صورت اقدام نمایید.

کانتورینگ صورت با نخ لیفت

شاید این تصور برای شما به وجود آمده است که هدف از زاویه‌ سازی صورت تغییر فرم استخوان‌ ها و یا عضلات صورت است ولی لازم است بدانید با کشیدن پوست صورت نیز چهره شما تغییر حالت می‌ دهد. روبروی آینه بایستید و ابرو‌های خود را به سمت بالا بکشید. متوجه خواهید شد که چه اندازه چهره زیباتر شده و تغییر می‌ کند. بنابراین زاویه‌ سازی صورت با نخ لیفت نیز یکی از روش‌ های بسیار مؤثر برای درمان افتادگی ابرو و چین و چروک‌ های موجود در ناحیه شقیقه و پیشانی شناخته شده است که باعث می‌ شود چهره شما زیباتر و شاداب‌ تر به نظر برسد و حتی زوایای چهره شما تغییر خواهد کرد.

کانتورینگ صورت چگونه انجام می‌ شود؟

شما می‌ توانید از متخصص بخواهید که کل صورت شما را تغییر دهد و یا اینکه می‌ توانید تنها در قسمت‌ هایی از صورت تغییراتی را ایجاد کنید. به همین دلیل کانتورینگ صورت بر روی اطراف چشم، بینی، ناحیه گردن، چانه، گونه‌ ها و یا ناحیه پیشانی انجام می‌ شود. زمانی که شما به متخصص مراجعه می‌ کنید تفاوتی ندارد که می‌ خواهید زاویه‌ سازی دائمی را انجام دهید و یا به فکر زاویه‌ سازی موقت است به هر حال باید ابتدا چهره شما از تمام جوانب بررسی گردد. عکسبرداری‌ های لازم انجام خواهد شد و سپس متخصص به این نتیجه می‌ رسد که با تغییر در کدام یک از قسمت‌ های صورت باعث می‌ شود چهره شما بازتر، زیباتر و شاداب‌ تر به نظر برسد. شاید اصلاً نیازی به کانتورینگ کل صورت نباشد.

کانتورینگ صورت در بابل

کانتورینگ صورت چه عوارضی دارد؟

شدت عوارض بسته به این دارد که آیا شما جراحی انجام داده‌ اید و یا کانتورینگ موقت صورت برای شما انجام شده است. در روش جراحی قطعاً شدت عوارض بیشتر خواهد بود و دوره نقاهت طولانی برای بهبود زخم‌ ها در نظر گرفته می‌ شود. به طور کلی عوارض کانتورینگ صورت شامل ورم، التهاب، کبودی، سوزش و خارش پوست، بی‌ حس شدن در ناحیه تحت عمل و درد بعد از برطرف شدن اثر ماده بی حسی هستند. اما یکسری از عوارض به روش اجرای کار بستگی دارد. برای مثال اگر شما کانتورینگ دائمی صورت انجام دهید خطر عفونت زخم و تشکیل اسکار شما را تهدید می‌ کند. اگر متخصص به خوبی بخیه‌ ها را اجرا نکند و یا اگر شما به درستی نکات مراقبتی را رعایت نکنید احتمال تشکیل اسکار وجود دارد. یا اگر با تزریق ژل یا چربی می‌ خواهید زاویه‌سازی صورت را انجام دهید احتمال دارد که بدن شما به ژل حساسیت نشان داده و یا احتمال حرکت ژل و چربی در زیر پوست به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی وجود خواهد داشت.

ماندگاری کانتورینگ صورت

اگر شما جراحی زاویه‌ سازی صورت را انجام دهید قطعاً این روش اثری ماندگار خواهد داشت و در واقع اثر آن برگشت‌ پذیر نیست. ولی کسانی که کانتورینگ موقت صورت را انجام می‌ دهند باید بدانند که اثر این روش به مدت چند ماه تا نهایتاً یک سال دوام دارد و پس از آن اثر زاویه‌ سازی صورت به طور کامل از بین خواهد رفت.

هزینه کانتورینگ صورت چقدر می‌ شود؟

مهمترین عواملی که باعث نوسان قیمت زاویه‌ سازی صورت می‌ شوند عبارتند از:

  • آیا شما کانتورینگ صورت را با جراحی انجام داده‌ اید یا به سراغ روش‌ های موقت رفته‌ اید؟
  • متخصص چه مبلغی را برای دستمزد دریافت می‌ کند؟
  • شما چه هزینه‌ ای را به کلینیک پرداخت کرده‌ اید؟
  • چه مبلغی برای خرید تجهیزات جانبی در نظر گرفته شده است؟

توجه داشته باشید که کانتوریگ صورت یک اقدام زیبایی است. بنابراین تمامی هزینه‌ ها بر عهده شما بوده و شرکت‌ های بیمه مبلغی پرداخت نمی‌ کنند.

در پایان

قطعاً کمک گرفتن از یک متخصص حرفه‌ ای باعث می‌ شود شما بهترین نتیجه را از کانتورینگ صورت به دست بیاورید. می‌توانید با کلینیک غزل در تماس باشید؛ با کارشناسان ما صحبت کنید و هر سؤالی که در مورد زاویه سازی صوت دارید از آن‌ ها بپرسید. کارشناسان موظف هستند ابتدا عکسبرداری‌ های لازم را انجام داده، وضعیت چهره شما را بررسی کنند و حتی اگر به این نتیجه برسند کانتورینگ کل صورت نیاز نیست این موضوع را به شما اطلاع خواهند داد تا یک نتیجه خوب از این اقدام زیبایی به دست بیاورید.