اگر از رشد مو‌های زائد بدن خود خسته شده‌اید و به دنبال روشی هستید که برای همیشه این مو‌های زائد را ریشه کن کنید ما لیزر موهای زائد را پیشنهاد می‌کنیم.  امواج لیزر به پوست تابیده شده و تنها تا لایه میانی پوست که فولیکول‌ها در آن قرار دارند نفوذ می‌کند. با افزایش حرارت در این قسمت باعث از بین رفتن فولیکول‌ها می‌گردد. لیزر دقیقاً در زمانی انجام می‌شود که فولیکول‌ها در فاز رشد به سر می‌برند. اکثر مو‌های بدن در یک زمان وارد فاز استراحت شده و در یک زمان رشد خود را آغاز می‌کنند.

به همین دلیل اپراتور یا متخصص از متقاضیان لیزر مو‌های زائد می‌خواهند که حتماً هر ماه برای تکمیل جلسات لیزر اقدام نمایند، چراکه در این زمان موها وارد فاز رشد خود می شوند و با انجام لیزر در موعد مقرر ریشه کاملا تضعیف خواهد شد و بیشترین میزان اثر بخشی را شاهد خواهیم بود.

لیزر موهای زائد در بابل

لیزر، روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است و در صورت پیگیری منظم جلسات لیزر می تواند تا بیش از 90 درصد موهای ضخیم و زائد هر ناحیه از بدن را به طور کامل از بین ببرد. کلینیک های زیبایی با استفاده از انواع دستگاه های لیزر دایود، الکساندرایت، تیتانیوم و … این خدمات را ارائه می دهند و افراد از جمله خانم ها و آقایان نیز مراجعه کنندگان به این کلینیک های زیبایی هستند. در شهر بابل نیز تعداد مراکز ارائه دهنده خدمات لیزر موهای زائد متعدد هستند و اگر شما ساکن این شهر هستید، می توانید با تحقیق کردن راجع به مراکز، یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر قصد لیزر موهای زائد در بابل دارید، دعوت می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا راهنمایی های لازم را ارائه کنیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

استفاده از دستگاه لیزر جزو تکنیک های موثر برای رفع موهای زائد بدن است. اگر بخواهیم عملکرد دستگاه لیزر را به زبان ساده و غیر تخصصی بیان کنیم باید بگوییم که این دستگاه، اشعه و انرژی لیزر را وارد پوست می کند و فولیکول های مو بر اثر گرما و انرژی لیزر، آسیب دیده و می سوزند. با سوختن فولیکول ها، قدرت رشد مو از بین می رود و در نتیجه موهای زائد رشد نخواهند کرد. البته لیزر موهای زائد بدن با استفاده از دستگاه لیزر باید در بازه های زمانی مشخص و طبق تشخیص دکتر، انجام شود تا اشعه به تمام فولیکول ها اثر کرده و آنها را از بین ببرد.

دستگاه های لیزر به گونه ای طراحی شده اند که پرتور نور را با طول موج معینی تولید می کنند و این پرتوها فقط می توانند بر فولیکول های موثر اثر بگذارند. بنابراین لیزر موهای زائد، خطری ندارد و باعث مشکلاتی مثل سرطان، آسیب های پوستی و … نمی شود.

لیزر موهای زائد صورت

مزایای لیزر برای از بین بردن موهای زائد  

از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از دستگاه لیزر، مزایای زیادی دارد که در ادامه به این مزایا اشاره کرده ایم :

تاثیر ماندگار و سرعت بالا

لیزر به عنوان روش دائمی از بین بردن و کاهش موهای زائد بدن محسوب می شود و نتایج آن ماندگار است. شما با چند جلسه مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد در بابل، شاهد ریزش بیش از 90 درصد موهای ضخیم و تیره خود خواهید بود.

روشی آسان و بدون درد برای رفع موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن، بدون درد است و در مقایسه با روش های اپیلاسیون با وکس یا دستگاه اپلیدی، می توان گفت هیچگونه دردی ندارد. البته باید بگوییم که لیزر کردن با دستگاه های قدیمی که سیستم خنک کننده ندارند، باعث درد زیادی می شود.

قابل استفاده برای تمامی نواحی بدن

روش لیزر قابل استفاده برای تمام نقاط بدن می باشد و از آن می توان برای از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی، زیر بغل، دست ها، پاها، شکم، کمر و … استفاده کرد. البته تجربه نشان داده است که تاثیرگذاری لیزر بر روی موهای ضخیم و تیره، بیشتر است و معمولا توصیه می شود که موهای کرکی و نازک مثل موهای روی بازو، لیزر نشوند.

از بین رفتن موهای زیر پوستی

مزیت دیگر لیزر موهای زائد بدن، از بین رفتن تمام موهای زیر پوستی است و با محو شدن این موها، پوست شما چند درجه روشن تر خواهد شد.

رفع خارش و التهابات

احتمالا شما هم بعد از هر بار استفاده از ژیلت دچار خارش و التهابات می شود. با لیزر کردن موهای زائد بدن، این مشکلات نیز برطرف خواهند شد و دیگر دچار خارش در ناحیه رشد مو نخواهید شد.

هزینه لیزر موهای زائد در بابل

هزینه کردن برای لیزر موهای زائد بدن ارزشمند است زیرا یک روش دائمی محسوب می شود و شما دیگر برای سایر روش های از بین بردن مو مثل اپیلاسیون، هزینه نخواهید کرد. هزینه لیزر مورهای زائد در بابل، بر اساس یکسری عوامل مشخص می شود و نمی توان یک مبلغ مشخص برای این خدمات تعیین کرد. عوامل موثر در هزینه لیزر، عبارتند از:

لیز فول بادی یا لیزر نواحی خاصی از بدن

اگر بخواهید از خدمات لیزر فول بادی استفاده کنید، هزینه لیزر شما بیشتر خواهد بود. منظور از لیزر فول بادی، لیزر کردن تمام نواحی بدن مثل بیکینی، زیر بغل، شکم، کمر، دست ها، پاها و … است و حدود 45 دقیقه هم طول می کشد. اما شما می توانید فقط نواحی خاصی از بدن خود که موهای ضخیم تری دارند را لیزر کنید که هزینه مناسب تری هم دارد.

علاوه بر این موارد، می توانید از پکیج های کاربردی مرکز لیزر نیز استفاده کنید، این پکیج ها شامل لیزر کردن نواحی مهم تر بدن مثل پاها از زانو به پایین، دست ها از آرنج تا مچ، زیر بغل و بیکینی هستند.

نوع دستگاه استفاده شده در مرکز لیزر بابل

انواع دستگاه لیزر در کلینیک های زیبایی استفاده می شوند و هر چقدر که دستگاه مورد استفاده جدیدتر و مجهز تر باشد، هزینه خدمات لیزر نیز بیشتر خواهد بود. توصیه می شود برای لیزر کردن موهای زائد بدن خود، به دنبال مرکزی باشید که دستگاه خوب داشته باشد تا نتایج بهتری حاصل شود.

رعایت بهداشت در کلینیک

برای لیزر موهای زائد در بابل، مرکزی را انتخاب کنید که به رعایت بهداشت اهمیت بسیاری می دهد. اگر نوع دستگاه موجود در مرکز از نوع تماسی است، باید از سری های مجزا برای هر یک از مراجعه کنندگان استفاده شود اما بهتر است که دستگاه لیزر، تماسی با پوست نداشته باشد.

لیزر موهای زائد بدن

موارد منع لیزر موهای زائد

برخی از افراد، کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد بدن نیستند و با تشخیص پزشک، نمی توانند از دستگاه لیزر استفاده کنند. این افراد به شرح زیر هستند:

 • افراد مبتلا به دیابت
 • زنان باردار
 • افراد با مشکل آقتاب سوختگی
 • افراد مبتلا به بیماری سرطان لوزه یا تیروئید
 • افراد زیر 17 سال
 • افراد با بیماری پوستی مادرزادی
 • مبتلایان به بیماری های عفونی
 • افراد مبتلا به بیماری قلب و عروق
 • افرادی که داروهای خاص مثل داروهای حاوی رتینوئیک اسید شامل آکوتان و راکوتان، داروهای مسکن و ضد التهاب غیرکورتونی، داروهای دیابت و دارو های ضد بارداری و …مصرف می کنند.

میزان تاثیرگذاری و تعداد جلسات لیزر موهای زائد

نتایج لیزر موهای زائد بدن در همان جلسات اول مشهود است. شما بعد از یک بار لیزر کردن، تا دو هفته ریزش مو خواهید داشت و بعد از این مدت، موها شروع به رشد کردن می کنند و باید برای لیزر اقدام کنید. بعد از حداکثر 6 هفته و بنا به توصیه پزشک، باید برای جلسه بعدی لیزر مراجعه کنید و جلسات را به صورت منظم و در فواصل زمانی مشخص شده از سوی دکتر، پیگیری نمایید.

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد بدن، حداقل 6 تا 8 هفته است اما ممکن است تعداد جلسات لیزر شما بیشتر باشد. بعد از تمام شدن این جلسات نیز وارد دوره شارژ خواهید شد و لازم است هر دو ماه، سه ماه، چهار ماه و به مرور در فواصل زمانی طولانی تر، برای شارژ به مرکز لیزر مراجعه نمایید.

انواع دستگاه لیزر مناسب پوست تیره و روشن

دستگاه های لیزر، انواع مختلف در تکنولوژی های متفاوت دارند و تفاوت این تکنولوژی ها در طول موج لیزر است. هر طول موج، مناسب طیف رنگی خاصی از پوست و مو است به عنوان مثال دستگاه لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر، مناسب پوست های روشن است. در ادامه به معرفی انواع طول موج دستگاه های لیزر می پردازیم:

دستگاه لیزر الکساندریت

طول موجود الکساندرایت 755 نانومتر، پر استفاده ترین تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه های لیزر است. این طول موج، بیشترین اثرگذاری را در پوست های سفید و روشن دارد و سرعت تاثیرگذاری بالایی که دارد، باعث محبوبیت این طول موج شده است.

دستگاه لیزر دایود

طول موج دایود، 810 نانومتر است و این طول موج در پوست های سبزه، تیره و سیاه، بیشترین تاثیرگذاری را دارد. طول موجود دایود با عمق بیشتر به نسبت الکساندرایت، می تواند مناطق وسیعی از پوست را پوشش دهد و بیشتر کسانی که با این طول موج لیزر شده اند، در همان جلسات اول نتیجه را دیده اند.

دستگاه لیزر اندیاگ

طول موج اندیاگ، 1064 نانومتر است و مناسب پوست های گندمی، سبزه، تیره و سیاه می باشد. امواج لیزر اندیاگ قادر به نفوذ در اعماق پوست هستند و با از بین بردن فولیکول ها، قدرت رشد مو را به حداقل می رسانند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

سوال پرتکرار در بین کسانی که برای لیزر موهای زائد مراجعه می‌کنند این است که چه تعداد جلسات باید مراجعه نمایند تا موهای زائد ریشه‌کن گردد. در حالت عادی اگر شما پوست روشن و موهای تیره‌ای داشته باشید، بین ۶ تا ۸ جلسه لیزر با فاصله یک ماه زمان لازم است تا بتوانید به نتیجه ایده‌آل برسید و از این پس می‌توانید هر ۶ ماه یکبار برای شارژ و یا لیزر مجدد مراجعه کنید تا از رشد موهای زائد جلوگیری نمایید. اما در برخی از افراد، تعداد جلسات بیشتر می‌شود. برای مثال اگر شما دچار اختلالات هورمونی شده‌اید، به دلیل مصرف برخی از داروها رشد موهای زائد شما افزایش یافته است و یا اینکه موهای زائد زیاد تیره نیست، قطعاً به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه مناسب از لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت. در همان جلسه اول اپراتور وضعیت پوست و موی شما را بررسی می‌کند تا به شما اطلاع دهد که باید چند جلسه مراجعه کنید.

میزان درد لیزر موهای زائد

خیلی از کسانی که تصمیم به لیزر موهای زائد دارند، نگران درد لیزر هستند که در این باره باید بگوییم که درد لیزر در حدی نیست که تحمل آن را نداشته باشید. دستگاه های موجود در مراکز معتبر و مجهز، از نوع جدید و مجهز به سیستم خنک کننده هستند که با وجود این سیستم، شما دردی را حین لیزر احساس نخواهید کرد. البته در بعضی مراکز که زیر نظر پزشک نیستند، از دستگاه های قدیمی و بی کیفیت استفاده می شود که این دستگاه ها یا سیستم خنک کننده ضعیفی دارند و یا برای درد کمتر مراجعه کننده، از ژل های خنک کننده استفاده می شود.

قبل و بعد لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد در بابل

برای تاثیرگذاری بهتر دستگاه لیزر در از بین بردن موهای زائد بدن، باید مراقبت های قبل و بعد از مراجعه به مرکز لیزر را رعایت کنید. این مراقبت ها به شرح زیر هستند:

 • یک روز قبل از مراجعه به مرکز لیزر، ناحیه مورد نظر را شیو کنید.
 • در طول جلسات لیزر، استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون و … که باعث جدا شدن مو از ریشه می شوند، ممنوع است.
 • اگر سابقه تبخال زدن دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر حین لیزر احساس درد دارید، حتما نیم ساعت قبل از لیزر از پمادهای بی حس کننده استفاده کنید.
 • بعد از لیزر می توانید برای کاهش التهاب و قرمزی از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • برای رفع التهاب پوست خود بعد از لیزر می توانید کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته پس از لیزر از رفتن به استخر ، سونا و یا حمام داغ خودداری کنید.

سوختگی پوست ناشی از لیزر موهای زائد

سوختگی بعد از لیزر مو می تواند ناشی از عوامل زیر باشد.

رنگ پوست

یکی از مهمترین فاکتور‌ها برای اینکه مطمئن شوید آیا گزینه مناسبی برای لیزر مو‌های زائد هستید یا نه، رنگ پوست است. هر چه رنگ پوست شما تیره‌تر شود، احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو‌های زائد بیشتر می‌باشد. پس اگر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کردید و متخصص بعد از بررسی پوست به شما می‌گوید که نباید لیزر مو‌های زائد را انجام دهید، بهتر است به این توصیه عمل کنید.

درجه لیزر

از طرف دیگر اگر اپراتور به درستی درجه لیزر را تنظیم نکند، ممکن است سوختگی اتفاق بیفتد. درجه لیزر براساس رنگ پوست، تراکم مو‌های زائد و تعداد جلسات درمان مشخص می‌شود. به مرور زمان باید درجه لیزر بالا برود تا هم اثربخشی خوبی داشته باشد و هم از پوست سوختگی پوست جلوگیری گردد.

بهترین دکتر لیزر موهای زائد در بابل

بهترین روش برای اینکه از شر مو‌های زائد خلاص شویم رفتن به سراغ لیزر مو‌های زائد است. به دلیل اثربخشی بالای این روش و میزان تقاضای روز افزون، حتی در سالن‌های زیبایی نیز لیزر انجام می‌شود ولی شما باید به سراغ کلینیک‌ها بروید و تحت نظر افراد متخصص این کار را انجام دهید. برای پیدا کردن بهترین دکتر لیزر مو‌های زائد در بابل حتماً باید تحقیقات لازم را انجام داده و چند مورد را بررسی کنید تا مطمئن شوید بعد از اتمام دوره‌های لیزر، ریشه‌کنی مو به درستی انجام شده، به پوست شما آسیب وارد نمی‌شود و بهترین نتیجه را دریافت می‌کنید:

 1. اولاً شما باید به سراغ افراد متخصصی بروید که به صورت قانونی و با مجوز لیزر مو‌های زائد را انجام می‌دهند.
 2. نوع دستگاهی که دکتر برای لیزر استفاده می‌کند را بررسی کنید. دستگاه‌های لیزر قدرت‌های مختلفی دارند و در نتیجه همین موضوع اثربخشی دستگاه را تعیین می‌کند.
 3. برای هر جلسه لیزر قرار است چه هزینه‌ای از شما دریافت شود؟ این هزینه را با کلینیک‌های دیگر براساس نوع دستگاه مقایسه کنید.
 4. محیط کلینیک برای انجام لیزر را بررسی کنید که کاملا بهداشتی باشد.
 5. فراموش نکنید بهترین دکتر لیزری مو‌های زائد در بابل قبل از اینکه لیزر‌ را شروع کند وضعیت پوست شما را بررسی کرده، مو‌های زائد را کنترل می‌کند و متوجه شود آیا شما واقعاً کاندید مناسبی برای این اقدام زیبایی هستید یا نه.

ویژگی های یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر در بابل

برای لیزر موهای زائد در بابل، به دنبال مراکز معتبر باشید و از مراجعه به مراکزی که مجوز ندارند، خودداری نمایید. یک مرکز لیزر معتبر در بابل، دارای ویژگی های زیر است:

دارا بودن مجوز های لازم کلینیک معتبر

استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد، نیازمند داشتن تخصص و تجربه در این زمینه است و فقط پزشکان متخصص می توانند مجوز راه اندازی کلینیک معتبر را دریافت کنند. از این رو باید بررسی کنید که کلینیک انتخابی شما، دارای مجوزهای لازم می باشد.

برگزاری یک جلسه مشاوره با پزشک

پیش از لیزر کردن موهای زائد بدن خود حتما باید یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید تا پوست شما را معاینه کند. دستگاه های لیزر انواع مختلفی دارند که هر کدام از این دستگاه ها مناسب نوع خاصی از پوست و مو می باشند. پزشک در جلسه مشاوره و با معاینه کردن پوست و موی شما، دستگاه لیزر مناسب را مشخص می کند. همچنین اگر داروهای خاص مصرف می کنید و بیماری خاصی دارید، باید در جلسه مشاوره به دکتر اطلاع دهید.

دستگاه های با کیفیت در کلینیک لیزر موهای زائد بابل

انواع دستگاه های لیزر با تکنولوژی های مختلفی ساخته شده اند از جمله دستگاه های بزرگی که مناسب استفاده در کلینیک ها هستند و دستگاه های لیزر خانگی که قدرت کمتری دارند. دستگاه های لیزر حرفه ای و جدید، فقط در مراکز لیزر تخصصی موجود هستند و لیزر کردن بدن با این دستگاه ها، نتایج بهتری دارد. از جمله بهترین دستگاه های لیزر می توانیم به دایود، الکساندرایت و … اشاره کنیم که مناسب انواع پوست می باشند.

برای مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد در بابل، بررسی کنید که در مرکز انتخابی شما کدام دستگاه ها موجود هستند و آیا این دستگاه ها با پوست و موی شما سازگاری دارند یا خیر.

قیمت مناسب خدمات در مرکز لیزر خوب در بابل

هزینه لیزر موهای زائد بدن در هر یک از کلینیک های زیبایی بابل متفاوت است و این تفاوت قیمت عمدتا به دلیل نوع دستگاه موجود در کلینیک هاست. دستگاه های لیزر جدید و حرفه ای، نیازمند سرویس ها، تعمیرات و بازبینی های دوره ای هستند و هزینه نگهداری نسبتا بالایی دارند. با وجود این هزینه ها، قیمت لیزر موهای زائد بدن را نمی توان خیلی ارزان کرد مگر آنکه دستگاه موجود در مرکز، قدیمی و بی کیفیت باشد. بنابراین برای لیزر موهای زائد در بابل، به دنبال مرکز ارزان قیمت نباشید.

اپراتورهای مجرب و حرفه ای

یک مرکز لیزر معتبر و خوب از اپراتورهای حرفه ای و مجرب تشکیل شده است. مجرب بودن اپراتورها از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا باید نحوه کار با دستگاه را به خوبی بلد باشند و درجه دستگاه را متناسب با پوست و موی شما تنظیم کنند اما ناشی بودن اپراتور ممکن است باعث مشکلاتی همچون تیرگی و سوختگی پوست شما شود.

کلینیک غزل خدمات لیزر موهای زائد در بابل را به همشهریان گرامی ارائه می دهد. این مجموعه زیبایی با بهره مندی از بروز ترین دستگاه های لیزر موهای زائد مناسب با انواع پوست تیره و روشن مفتخر است درصد بالایی از رضایتمندی را بین مراجعین کسب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره با کارشناسان مجموعه با ما تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.