اگر چه در گذشته تاتو ابرو و بدن یک روش دائمی شناخته می‌شد اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، در حال حاضر امکان پاک کردن تاتو ابرو و بدن وجود دارد. پیشرفته‌ترین روشی که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد تکنولوژی لیزر است. لیزر به صورت کاملاً مؤثر و ایمن تمامی رنگ‌های ناشی از تاتو در پوست صورت یا بدن را پاک می‌کند بدون اینکه آسیبی به پوست شما وارد شود. پاک کردن تاتو در بابل را به کلینیک غزل بسپارید.

بهترین دستگاه لیزر مورد استفاده برای این منظور لیزر کیوسوئیچ نام دارد. این دستگاه با ساطع کردن پالس لیزری بسیار قدرتمند رنگ‌هایی که در داخل پوست تزریق شده است را به ذرات ریز شکسته و در نتیجه این ذرات وارد جریان خون می‌شوند و از بدن شما دفع خواهند شد.

پاک کردن تاتو در بابل

با وجود روش های مختلفی که برای پاک کردن تاتو وجود دارد، می توانید برای همیشه از شر تاتویی که دوست ندارید، راحت شوید. با این روش ها می توان تاتو بخش های مختلفی از صورت و بدن را پاک کرد و در میان تکنیک های مختلف پاکسازی تاتو، پاک کردن با لیزر گزینه بهتری است. اگر به دنبال مرکزی مطمئن برای پاک کردن تاتو در بابل می گردید، دعوت می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

پاک کردن تاتو ابرو و بدن با لیزر

از بهترین روش های پاک کردن تاتو بدن، لیزر درمانی است. با این روش می توان حتی تاتوهای کوچک و قدیمی را پاک کرد و کمترین عوارض را دارد. دستگاه لیزر با استفاده از پالس های نوری قوی، بر روی ذرات جوهر موجود در پوست تمرکز می کند و برای شکستن پیوند میان ذرات، آن ها را گرم می کند. با گرم شدن ذرات، کم کم به تکه های کوچک تبدیل شده و سپس پاک می شوند.

لیزر درمانی برای پاک کردن تاتو، شامل چند مرحله است و برای آنکه اثرات تاتو بدن شما به طور کامل محو شود باید چند مرحله لیزر کنید. تعداد جلسات نیز بستگی به طرح، اندازه و رنگ تاتو دارد و ممکن است تا 10 جلسه نیز طول بکشد. البته این نکته را هم بهتر است بدانید که پاک کردن بعضی از رنگ ها خیلی سخت است و حتی با لیزر هم شاید نتوان این رنگ ها را به طور کامل محو کرد.

انواع روش های پاک کردن تاتو

در کلینیک های تحت نظر دکتر متخصص پوست، از 4 روش برای ریموو یا پاک کردن تاتو استفاده می شود. این 4 روش را در ادامه  شرح می دهیم :

 پاک کردن تاتو به روش جراحی با لیزر (Laser Surgery)

با استفاده از دستگاه لیزر می توان تاتوهای دائمی را پاک کرد و این روش، رایج ترین شیوه برای از بین بردن اثرات تاتوی ابرو و تاتوی بدن است. لیزر کردن تاتو، روشی پر هزینه است و علاوه بر هزینه بالایی که دارد، کمی هم دردناک است اما روشی دائمی و بسیار موثر محسوب می شود. با استفاده از دستگاه لیزر، رنگدانه های جوهر در معرض لیزر قرار می گیرند و با شدت بالا شکسته شده و از بین می روند.

روش جراحی با لیزر بر روی خالکوبی هایی که با جوهر سیاه رنگ شده اند، تاثیرگذاری بیشتری دارد و راحت تر پاک می شوند اما برای پاک کردن تتوهای رنگی با لیزر، باید تعداد جلسات بیشتری مراجعه شود. همچنین در این روش، از دو نوع لیزر فعال و غیرفعال استفاده می شود که شیوه فعال آن در سالن های زیبایی انجام می گیرد و هزینه مناسب تری دارد اما لیزر فعال، گران تر بوده و روش موثرتری برای حذف جوهر است.

پاک کردن تاتو با کرایوسرجری (Cryosurgery)

شیوه دومی که برای پاک کردن تاتو می توانید انجام دهید، کرایوسرجری است که به اسم کرایوتراپی نیز شناخته می شود. کاربرد اصلی این روش برای از بین بردن زگیل ها و درمان سرطان پوست است اما اخیرا توسط پزشکان متخصص پوست، برای حذف تاتو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کرایوتراپی همراه با درم ابریژن، ناحیه ای از پوست را که دارای تاتو است را مورد هدف قرار می دهد و باعث رفع اثرات خالکوبی می شود.

شیوه اثرگذاری درم ابریژن و کرایوسرجری بدین صورت است که ناحیه ‌ای از پوست که دارای تاتو است را در دمای بسیار سرد با کمک یک اسپری عامل انجماد مانند نیتروژن مایع انجام دهد. این فرایند باعث یخ زدگی پوست می شود سپس با استفاده از روش درم ابریژن، ناحیه یخ زده ساییده می شود تا پوست از شر جوهر تاتو خلاص شود.

کرایوسرجری از بهترین روش ها برای پاک کردن تاتو بدن محسوب می شود اما درد آن نسبتا زیاد است همچنین ممکن است باعث آسیب رسانی به بافت پوست نیز شود زیرا بالاترین لایه های پوستی را هم مورد سایش قرار می دهد. همچنین بهتر است بدانید که روش کرایوسرجری، مناسب پاک کردن رنگدانه های زرد و سبز نیست و اگر هم پوست حساسی دارید، بهتر است با یک روش دیگر تاتوی ابرو و بدن خود را پاک کنید.

پاک کردن تاتو به روش جراحی برشی (Surgical Excision)

سومین روش برای پاک کردن تاتو که مناسب خالکوبی های کوچک است، جراحی برشی می باشد. در این روش، تاتو با جراحی برداشته می شود پس ممکن است روی پوست لکه ایجاد شود اما مثل لیزر، واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند. برای جراحی برشی تاتو نیاز به بخیه زدن محل مدنظر می باشد و جای زخم حداقل به چند ماه زمان برای ترمیم نیاز دارد.

پاک کردن تاتو با نور پالس شدید (Intense Pulsed Light)

در کلینیک های زیبایی پاک کردن تاتو در بابل، از نور پالس شدید هم استفاده می شود. در روش نور پالش شدید، رنگدانه های رنگی شکسته می شوند و تاتو از بین می رود. در این شیوه، ناحیه مورد نظر جای خود را به لایه جدیدی از پوست می دهد و در رفع خالکوبی بسیار موثر است البته اگر رنگ پوست شما تیره است، نور پالس شدید نمی تواند برای شما مناسب باشد و روی پوست های روشن، جواب دهی بهتری دارد.

پاک کردن تاتو در بابل با نور پالس شدید، هزینه بیشتری به نسبت لیزر درمانی دارد همچنین باید چند جلسه مراجعه کنید تا به نتیجه لازم برسید. تعیین تعداد جلسات نیز به تشخیص دکتر متخصص است.

قبل و بعد پاک کردن تاتو

عوارض ریمو تاتو با ليزر

خیلی از افراد برای ریمو تاتو خود از روش لیزر استفاده می کنند زیرا شیوه موثری است و بر روی انواع پوست ها جواب می دهد. این روش با وجود مزایای زیادی که دارد، با برخی معایب هم همراه است از جمله آنکه:

 • پوسته پوسته شدن و دلمه های پوستی مانند تاول زدن، از عوارض ریمو تاتو با لیزر است که حداکثر تا دو هفته آینده رفع می شود.
 • تاول زدن از دیگر عوارض پاک کردن تاتو با لیزر است. تاول های ایجاد شده بر روی پوست، کاملا سطحی هستند و در عرض ده روز الی دو هفته، از بین می روند.
 • یکی از عوارض پاک کردن تاتو با لیزر، خارش است و توصیه می شود از خاراندن محل لیزر خودداری کنید.
 • زخم شدن پوست، از عوارض نادر تاتو کردن لیزر است و درصدی از افراد که پوست حساسی دارند، دچار این عارضه می شوند.
 • اگر برای پاک کردن تاتو به مراکز غیرمجاز مراجعه کنید، ممکن است دچار تغییر رنگ پوست شوید از این رو توصیه می شود حتما به کلینیک زیر نظر دکتر متخصص پوست مراجعه نمایید.

مراقبت درمانی پیش از پاک کردن تاتو

پیش از مراجعه به کلینیک یک دکتر متخصص جهت پاک کردن تاتو، لازم است برخی مراقبت ها را در نظر داشته باشید از جمله آنکه:

 • از دو هفته قبل از جلسه ریموو تتو خود از برنزه کردن پوست خود و استفاده از محصولات برنزه کننده پوست، خودداری کنید.
 • 24 ساعت قبل از مراجعه به کلینیک لیزر تاتو، موهای ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.
 • می توانید نیم ساعت قبل از جلسه ریموو تتو، از داروهای بی حس کننده استفاده کنید.
 • تمام مواد آرایشی روی پوست را پاک کنید مثل کرم ضد آفتاب، مداد ابرو، لوسیون و …
پاک کردن تاتو بدن

مراقبت ‌های پس از پاک کردن تاتو

بعد از هر جلسه ریمو تاتو خود بهتر است یکسری نکات را رعایت کنید تا دچار عوارض نشوید. از جمله این نکات عبارتند از:

 • حتما از پماد ضد باکتری بر روی پوست خود استفاده کنید
 • محل لیزر شده را تمیز و خشک نگهدارید.
 • از پوشیدن های لباس های تنگ خودداری کنید.
 • در صورت استفاده از پماد، پانسمان زخم را عوض کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض تایش مستقیم نور خورشید خودداری کنید.
 • محل لیزر شده را نخارانید زیرا باعث التهاب و تورم پوست می شود.
 • برای رفع کوفتگی و ورم ناحیه مدنظر می توانید از آیس پک یا گاز پانسمان پزشکی استفاده کنید.
 • به مدت 24 ساعت از شستن محل مورد نظر با آب گرم و صابون خودداری شود زیرا باعث حساسیت پوستی می شود.
 • فعالیت های ورزشی سنگین و سونا رفتن تا یک هفته پس از جلسه ریموو تاتو ممنوع است.

مدت زمان و تعداد جلسات پاک شدن کل تتو

پاک کردن اکثر تتوهای بدن و صورت به بیشتر از یک جلسه زمان نیاز دارد و حتی ممکن است ریموو تتو شما تا 10 جلسه نیز طول بکشد. برای اطلاع از تعداد جلسات لازم ریموو تتو خود، بهتر است از یک دکتر متخصص وقت بگیرید تا پوست شما را معاینه کند. پزشک با بررسی نوع پوست شما، نوع جوهری که استفاده شده است و مدت زمانی که از تتو گذشته است، تعداد جلسات لازم برای ریموو آن را تخمین می زند. هر چقدر که تتو شما پر رنگ تر و قوی تر باشد، پاک کردن آن نیاز به تعداد جلسات بیشتری خواهد داشت همچنین شیوه ای که برای پاک کردن تتو استفاده می شود نیز در تعیین تعداد جلسات موثر است.

درد ریموو کردن تتوی بدن

میزان درد ریموو تتوی بدن بستگی به آستانه تحمل درد شما دارد اما درد آن بیشتر از درد انجام تتو نیست. پاک کردن تتو در نقاط استخوانی بدن مثل مچ دست، جناق سینه، مچ پا و دیگر قسمت های استخوانی، دردناک تر است اما در این نقاط هم می توان با استفاده از کرم های بی حسی موضعی، درد را به حداقل رساند. همچنین اگر کلینیک انتخابی شما مجهز به دستگاه های پیشرفته باشد، حین ریموو تتو، باد سردی از دستگاه تولید می شود تا میزان درد کاهش یابد. استفاده از کرم لیدوکائین نیز قبل از ریموو تتو توصیه می شود.

استفاده از طول موج های مختلف برای پاک کردن تاتو

برای پاک کردن تتو در رنگ های مختلف نیاز به طول موج های متفاوتی است چرا که میزان جذب نور بر اساس رنگ جوهر متفاوت می باشد. رنگ های زرد، سبز و آبی، خیلی سخت ریموو می شوند اما پاک کردن تتو با رنگ های سیاه و قرمز، راحت تر است. برای پاک کردن تاتو در بابل، حتما به کلینیکی مراجعه کنید که از دستگاه های جدید استفاده می کند تا متناسب با رنگ و ابعاد تاتو شما، از دستگاهی با طول موج مناسب استفاده شود. دستگاه های قدیمی، قادر به حذف کامل تاتو نیستند اما ریموو تاتو با دستگاه های جدید، ایمن تر و موثر تر است.

هزینه پاک کردن تاتو

بهترین دکتر پاک کردن تاتو در بابل

بار‌ها این اتفاق افتاده است افرادی که تاتو انجام می‌دهند بعد از مدتی از این کار پشیمان می‌شوند. به خصوص بانوانی که ابرو‌های خود را تاتو می‌کنند خیلی زود از این کار دل‌زده می‌شوند. برای پاک کردن تاتو شما باید به سراغ پزشک حرفه‌ای بروید. اگر به دنبال بهترین دکتر پاک کردن تاتو در بابل هستید چند فاکتور زیر را در ذهن خود داشته باشید:

 • حتماً بررسی کنید آیا متخصص سابقه درخشانی در زمینه پاک کردن تاتو داشته است؟
 • از او بخواهید که نتیجه متقاضیان قبلی را به شما نشان دهد.
 • پزشک از چه روشی برای پاک کردن تاتو استفاده می‌کند؟
 • چه مبلغی را برای دستمزد در نظر گرفته است؟
 • شما باید چه هزینه‌ای را به کلینیک پرداخت کنید؟
 • آیا پزشک تضمین می‌دهد اگر بعد از چند جلسه این روش اثر نکرد جلسات درمانی رایگان را برای شما ارائه کند یا خیر.

بهترین روش ریمو تاتو کدام است؟

قطعاً با مطالعه این مطلب این سؤال برای شما به وجود آمده است که بهترین روش ریمو تاتو کدام است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بهترین روش براساس شرایط فرد متقاضی مشخص می‌گردد. باید فاکتور‌های زیر بررسی گردد:

 1. چند سال است که تاتو را انجام داده‌اید؟ چون هر چه زمان می‌گذرد رنگ تاتو کمتر می‌شود و این موضوع ریموو را راحت‌تر خواهد کرد.
 2. چه نوع رنگی برای تاتو استفاده شده است؟
 3. رنگ پوست شما و تیپ پوست شما از چه نوع است؟
 4. تاتو بر روی کدام یک از قسمت‌های بدن انجام شده است؟

به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم برای ریموو تاتو به سراغ سالن‌های زیبایی نروید و این اقدام را تحت نظر کلینیک‌ها انجام دهید چون متخصص با در نظر گرفتن تمامی این فاکتور‌ها مشخص می‌کند کدام یک از روش‌ها برای شما مناسب است و می‌توانید در کوتاه مدت بهترین اثربخشی را مشاهده کنید.

برای ریموو تتوی بدن و ابرو به کجا مراجعه کنیم؟

برای رسیدن به بهترین نتایج و پاک کردن تتوی صورت و بدن خود به روش ایمن و بدون خطر، حتما به کلینیک یک دکتر متخصص پوست مراجعه کنید. دکتر متخصص با استفاده از بهترین دستگاه، رعایت تمام مراقبت های بهداشتی و با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی، تاتوی صورت و بدن شما را لیزر می کند. بنابراین مراجعه به دکتر متخصص پوست برای پاک کردن تتو، به نفع سلامتی شماست و اطمینان خاطر خواهید داشت که هیچ خطری سلامت شما را تهدید نمی کند.

توصیه می شود برای پاک کردن تاتو در بابل به سالن های آرایشی مراجعه نکنید زیرا اگر این کار توسط شخصی به جزء دکتر انجام شود، باعث عوارض خطرناک و جبران ناپذیری در پوست خواهد شد.

آیا پاک کردن تاتوی بدن خطرناک است؟

پاک کردن تاتوی بدن اگر توسط یک دکتر متخصص و با تجربه انجام شود، خطری نخواهد داشت اما در صورت ریموو تتو توسط شخص غیرمتخصص، ممکن است دچار عوارض خطرناکی شوید. میزان خطر ریموو تتو بستگی به خود شما هم دارد و اگر دارای صرع حساس به نور، پیسی یا ویتیلیگو، سابقه نقاهت طولانی بیماری و یا عمل جراحی در ناحیه مورد نظر هستید، بهتر است با مشورت پزشک، ریموو تتوی بدن خود را به تعویق بیاندازید.

علاوه بر اینها، افراد دارای پوست حساس با سابقه واکنش آلرژیک پوست نیز بهتر است از ریموو تتوی ابرو، صورت و بدن خود صرف نظر کنند و کسانی که مستعد به کلوئیدها یا گوشت اضافه هستند نیز کاندید مناسبی برای ریموو تتو نیستند.

هزینه پاک کردن تاتو در بابل

در رابطه با هزینه پاک کردن تاتو در بابل باید بدانید که بستگی به چند عامل دارد از جمله آنکه:

 • اندازه تاتو
 • رنگ تاتو
 • نوع رنگ مورد استفاده
 • روشی که برای پاک کردن تاتو استفاده می شود
 • نوع دستگاه مورد استفاده برای پاک کردن تاتو
 • دستمزد دکتر متخصص
 • تعداد جلسات ریموو تاتو

می توانید برای اطلاع از هزینه پاک کردن تاتو در بابل، با کلینیک غزل تماس بگیرید تا کارشناسان کلینیک شما را راهنمایی و جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید. کلینیک غزل ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی و جوانسازی در شهر بابل است و از برترین متدهای روز دنیا برای ارائه خدمات خود به مشتریان استفاده می کند.