برای افرادی که دچار کم پشتی و یا طاسی سر هستند کاشت مو یک روش درمانی بسیار عالی خواهد بود. در این روش متخصص از موی پشت سر برای درمان کم پشتی یا طاسی جلوی سر استفاده می‌کند. تکنیک‌های مختلفی برای پیوند مو ابداع شده‌اند. در گذشته از روش اف یو تی استفاده می‌شد که با جراحی همراه بود و متخصص باید یک نوار باریک از پوست سر در بانک مو را برمی‌داشت تا با جداسازی فولیکول‌ها بتواند کاشت مو را انجام دهد.

اما خوشبختانه روش‌های جدید بدون جراحی بوده و در نتیجه در کوتاه‌ترین زمان و با دقت و ظرأفت بالا کاشت مو را انجام می‌دهند. قبل از انجام کاشت مو متخصص از شما می‌خواهد آزمایش خون انجام دهید تا سلامت عمومی بدن را بررسی کند. اگر سابقه ابتلا به برخی بیماری‌ها همانند دیابت، بیماری تیروئید یا برخی از بیماری‌های پوستی در سر را دارید باید حتماً این موضوع را متخصص اطلاع دهید چون در این صورت شرایط شما خاص بوده و شاید امکان کاشت مو برای شما وجود نداشته باشد.

کاشت مو

کاشت مو به چه صورت انجام می‌شود؟

قطعاً اگر کسی به شما بگوید که برای درمان کم پشتی شدید یا طاسی سر خود به سراغ کاشت مو بروید اولین سؤالی که در ذهن شما به وجود می‌آید نحوه انجام پیوند مو است. برای این منظور باید مراحل زیر سپری شود:

شرکت در جلسه مشاوره برای بررسی وضعیت فرد متقاضی

ابتدا شما باید با یک متخصص در جلسه مشاوره شرکت کنید. متخصص باید متوجه شود شما به چه دلیل دچار کم پشتی یا طاسی سر شده‌اید. اگر علت درمان نشود بعد از پیوند مو باز هم مو‌های کاشته شده می‌ریزند و در نتیجه شما هزینه زیادی را از دست داده‌اید. افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری یا اختلالات هورمونی دچار ریزش مو شده‌اند تا زمانی که این مشکلات را درمان نکنند نباید به سراغ ایمپلنت مو بروند. بنابراین لازم است شما آزمایش خون انجام دهید. همچنین متخصص باید مطمئن شود که بیماری‌های پوستی مبتلا نیستید.

کاشت مو در بابل

انتخاب یک روش مناسب برای کاشت مو

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد روش‌های بسیار زیادی برای پیوند مو وجود دارد و این تنوع کمک می‌کند که اغلب افراد صلاحیت لازم برای انجام این اقدام زیبایی را داشته باشند. اما متخصص برای انتخاب روش در اولین قدم باید به وضعیت پوست سر شما و از طرف دیگر قدرت بانک مو که در پشت سر قرار دارد توجه کند. در صورتی که تراکم مو در قسمت پشت سر به شدت کم شده و شما به فولیکول‌های زیادی برای کاشت مو نیاز داشته باشید احتمال دارد متخصص به سراغ مو‌های صورت نیز برود. پس یکی از شرایط لازم برای پیوند مو، داشتن بانک مو با قدرت کافی است. متخصص براساس همین فاکتور‌ها بهترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب می‌کند.

انجام کاشت مو

در نهایت متخصص براساس روشی که برای پیوند مو انتخاب کرده است این اقدام زیبایی را برای شما انجام می‌دهد. در بین روش‌های ایمپلنت مو فقط روش FUT با جراحی همراه است. متخصص یک نوار باریک از پشت سر شما
برمی‌دارد؛ این نوار را در زیر میکروسکوپ می‌گذارد؛ فولیکول‌ها را جدا کرده و بعد از آماده‌سازی در شیار‌های ظریفی که در قسمت جلوی سر ایجاد شده‌اند، قرار می‌دهد. بنابراین لازم است پشت سر بخیه شود. ولی در روش‌های دیگر متخصص با استفاده از دستگاه‌ فولیکول‌ها را به صورت نقطه به نقطه برمی‌دارد. در نتیجه خبری از جراحی نخواهد بود.

عوارض کاشت مو

این نکته را نباید فراموش کرد که هر اقدام زیبایی با عوارضی همراه است و این موضوع در مورد کاشت موی طبیعی نیز صدق می‌کند. به طور کلی عوارض پیوند مو به دو دسته تقسیم می‌شوند:

عوارض کوتاه مدت

در یک یا دو هفته اول شما شاهد التهاب، ورم پوستی، خارش پوست سر در ناحیه کاشت مو و بانک مو، پوسته پوسته شدن پوست سر و حتی کبودی خفیف خواهید بود که در عرض دو هفته تمامی این عوارض برطرف می‌شوند به شرطی که به نکات مراقبتی توجه داشته باشید.

عوارض بلند مدت

متأسفانه گاهی اوقات بی‌دقتی متخصص یا عدم توجه به نکات مراقبتی باعث می‌شود که به مرور زمان شما دچار تشکیل اسکار در محل زخم، خونریزی در محل کاشت مو یا بانک مو و همچنین عفونت‌های پوستی شوید به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم حتی کوچک‌ترین نکاتی که متخصص ذکر کرده است را جدی بگیرید تا نتیجه زحمات و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید از دست نرود.

کلینیک غزل در بابل

بررسی مزایای کاشت مو

درست است که کاشت مو یک روش هزینه‌بر برای درمان کم پشتی یا طاسی سر شناخته شده است ولی وقتی شما با مزایای این اقدام زیبایی آشنا شوید متوجه خواهید شد هر مقدار که برای پیوند مو هزینه کنید واقعاً ارزش خواهد داشت. این مزایا عبارتند از:

  • مهمترین اثربخشی کاشت مو این است که چهره شما را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. افراد زیادی هستند که در اوج جوانی به دلیل کم پشتی یا طاسی سر بسیار مسن به نظر می‌رسند و همین موضوع باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و از حضور در جمع خجالت بکشند.
  • کاشت مو یک روش دائمی برای درمان کم پشتی سر شناخته شده است. البته منوط بر اینکه یک متخصص حرفه‌ای این اقدام زیبایی را انجام دهد و از طرف دیگر فرد متقاضی به مراقبت‌های قبل و بعد از پیوند مو توجه زیادی داشته باشد.
  • محدودیت سنی خاصی برای کاشت مو در نظر گرفته نشده است. همه افراد از ۲۵ سال تا ۵۵ سال می‌توانند این اقدام زیبایی را انجام دهند ولی مسلماً اگر شما در سن جوانی برای کاشت مو اقدام کنید نتیجه بهتری مشاهده خواهید کرد.
  • مو‌های کاشته شده همانند سایر مو‌های طبیعی رشد می‌کنند و بنابراین نتیجه این اقدام زیبایی کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

همه متقاضیان پیوند مو دوست دارند بهترین روش برای آن‌ها اجرا گردد ولی ما نمی‌توانیم یکی از روش‌های کاشت مو را به عنوان بهترین و‌ ایده‌آل‌ترین روش معرفی کنیم چون باید شرایط فرد متقاضی در نظر گرفته شود. متخصص  بر اساس سن فرد متقاضی، وضعیت پوست سر، میزان طاسی یا کم پشتی موی سر و در نتیجه میزان نیاز به فولیکول‌ها، قدرت بانک مو و همچنین سلامت فرد متقاضی، بهترین روش را برای او انتخاب می‌کند. بنابراین الزاماً روشی که دوست یا آشنای شما اجرا کرده است نمی‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد بلکه باید شرایط شما به طور کامل بررسی گردد.

در پایان

در این مطلب متوجه شدید که پیوند مو تا چه اندازه به ظرافت عمل نیاز دارد تا بتواند یک نتیجه طبیعی را برای شما به ارمغان بیاورد. بنابراین نباید به هر متخصصی اعتماد کنید. به سراغ پزشکانی بروید که سابقه زیادی در زمینه پیوند مو به خصوص در زمینه روش انتخابی برای شما دارند. می‌توانید در جلسه مشاوره با متخصصین ما در کلینیک غزل شرکت کنید. آن‌ها برای شما توضیح خواهند داد که طبق شرایطی که دارید کدام روش برای شما انتخاب می‌شود و باید چه مبلغی را بپردازید. ما بعد از کاشت مو به صورت رایگان از متقاضیان حمایت کرده و جلسات چکاپ را برگزار می‌کنیم تا وضعیت رشد موی آن‌ها در چند ماه اول مورد بررسی قرار گیرد و اگر نیاز به ترمیم بود اقدامات لازم را انجام دهیم. جهت برقراری ارتباط با کلینیک به صفحه تماس با ما در وب سایت کلینیک مراجعه نمایید.