برخی از افراد به صورت طبیعی چال گونه یا چال لپ دارند که در هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن این چال بر روی صورت شکل گرفته و چهره آن‌ها را زیباتر می‌کند. اگر شما نیز دوست دارید چال گونه داشته باشید می‌توانید جراحی چال گونه را انجام دهید. این جراحی کاملاً ساده است و عوارض جدی برای شما به همراه ندارد. بدون اینکه نیاز باشد چند روز از امور کاری خود را مختل کنید می‌توانید به راحتی یک عمل جراحی چاله گونه را انجام داده و بعد سریعاً به شرایط عادی زندگی خود بازگردید.

متخصص قبل از اینکه برای جراحی چاله گونه اقدام کند ابتدا با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری یک چال گونه بر روی عکس شما ایجاد می‌کند تا متوجه شوید آیا صورت شما بعد از داشتن چال لپ زیباتر به نظر می‌رسد یا خیر. در صورت تأیید در روز انجام عمل متخصص ابتدا بی‌حسی موضعی را انجام داده و سپس بر روی عضله بوکسیناتور یک برش کوچک ایجاد می‌کند چون چاله گونه باید دقیقاً در این قسمت باشد تا طبیعی به نظر برسد. پس از آن بخیه‌های جذبی را بر روی این برش اعمال می‌کند تا به مرور زمان جذب صورت شده و این زخم بسته شود. برای جراحی چاله گونی می‌توانید مدل چال را خودتان انتخاب کنید.

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه به چه صورت انجام می‌شود؟

قبل از اینکه برای این جراحی اقدام کنید ابتدا متخصص باید وضعیت پوست صورت شما را بررسی کند. از طرف دیگر از طریق برنامه‌های کامپیوتری چال لپ را بر روی صورت شما قرار دهد تا مطمئن شوید آیا چنین جراحی باعث زیباتر و جذاب‌تر شدن چهره شما می‌گردد یا خیر. همچنین شما باید آزمایشاتی را انجام دهید تا متخصص مطمئن شود از سلامت عمومی برخوردار هستید. افرادی که دچار تبخال صورت و به خصوص عفونت دهان هستند بهتر است تا زمانی که درمان خود را کامل نکرده‌اند به سراغ جراحی چال لپ نروند. همچنین اگر به مصرف دخانیات و یا مشروبات الکلی عادت دارید حداقل دو هفته قبل از انجام جراحی باید این مواد را کنار بگذارید. در روز انجام جراحی متخصص به صورت زیر عمل خواهد کرد:

 • ابتدا بی‌حسی موضعی را در گونه‌های شما اعمال خواهد کرد.
 • سپس با استفاده از ابزار بیوپسی سوراخ کوچکی را در گونه لپ شما ایجاد می‌کند. محل فرورفتگی باید با دقت مشخص شود تا وقتی که جراحی به اتمام رسید و نتیجه این عمل زیبایی را مشاهده کردید تقارن در دو طرف صورت حفظ شده و چال گونه در مکان درست باشد.
 • بعد از سوراخ کردن گونه مقدار کمی از ماهیچه و چربی که در این قسمت وجود دارد برداشته شده و به اندازه 2 تا ۳ میلیمتر محل برش حفر می‌شود.
 • در نهایت باید این زخم‌ها‌ بخیه شوند. بخیه‌ها باید به گونه‌ای اجرا گردند که فرورفتگی حفظ شده و بعد از اینکه بخیه به طور کامل بهبود یافت شما چال گونه را بر روی صورت خود مشاهده نمایید.

جراحی چال گونه در بابل

نکات مراقبتی بعد از انجام جراحی چال گونه

درست است که این جراحی بسیار سبک و به اصطلاح خفیف است ولی به هر حال اگر شما نکاتی را رعایت نکنید هم عوارض برای شما شدیدتر می‌شود و هم احتمال عفونت در چال لپ وجود دارد. پس به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • بهتر است به مدت ۲۴ ساعت آب به صورت شما نرسد.
 • در یک هفته اول رژیم غذایی غنی از سبزیجات، میوه‌جات و همچنین نوشیدنی‌های طبیعی داشته باشید تا زخم‌های ایجاد شده در گونه هر چه زودتر برطرف شوند.
 • بهتر است میزان صحبت کردن خود را کم کنید تا به بخیه‌ها آسیب وارد نشده و خونریزی رخ ندهد.
 • دارو‌هایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف نمایید.
 • حتماً در یک هفته اول بعد از جراحی، بیشتر از قبل به بهداشت دهان و دندان اهمیت داده و روزی چند بار دهان خود را با دهانشویه بشویید تا زخم‌ها عفونت نکنند.
 • کرم‌هایی که متخصص توصیه می‌کند را حتماً در محل زخم‌ها استفاده نمایید.
 • در یک هفته اول از خوردن خوراکی‌ها و غذا‌های شور و سرخ کردنی پرهیز کنید تا ورم در محل زخم‌ها هر چه زودتر برطرف شود.
 • با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی کمی درد احساس خواهید کرد که با مصرف مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص می‌توانید این درد را مهار کنید.
 • اگر می‌خواهید ورم در ناحیه زخم‌ها هر چه زودتر بهبود پیدا کند می‌توانید از کمپرس یخ در اطراف چال گونه استفاده کنید. کمپرس را به هیچ عنوان روی زخم قرار ندهید.
 • پیشنهاد ما این است که حداقل سه روز در خانه بمانید و بیرون نروید چون آلودگی‌های موجود در هوا خطر عفونت زخم را برای شما بالاتر می‌برد.

بررسی عوارض جراحی چال گونه

مسلماً بعد از هر جراحی به دلیل دستکاری در بافت پوست و ماهیچه‌ها عوارضی همانند التهاب، ورم و حتی کمی کبودی اتفاق می‌افتد. این عوارض بعد از جراحی چال لپ کاملاً منطقی هستند. نباید نگران باشید ولی فراموش نکنید که التهاب و ورم باید روند کاهشی داشته باشند. اگر مشاهده کردید که این ورم هر روز بیشتر می‌شود، پوست در ناحیه اطراف چال گونه هر روز ملتهب‌تر شده و از طرف دیگر احساس گرما در داخل دهان خود دارید، شک نکنید که دچار عفونت شده‌اید. با دیدن این عوارض حتماً باید موضوع را به متخصص اطلاع دهید.

کلینیک غزل

هزینه جراحی چال گونه چقدر می‌شود؟

در مورد این موضوع باید متخصص بعد از بررسی وضعیت شما تصمیم‌گیری کند. متخصص از چه تجهیزاتی برای جراحی استفاده می‌کند؟ چه مبلغی را به عنوان دستمزد از شما دریافت خواهد کرد؟ شما باید چه هزینه‌ای را به کلینیک بپردازید؟ برای جراحی چال گونه باید چه تجهیزاتی خریداری شود؟ توجه داشته باشید که جراحی چال لپ جز عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید. بنابراین شما نمی‌توانید از شرکت‌های بیمه بخواهید بخشی از هزینه‌ها را به شما بپردازند. شرکت‌های بیمه فقط جراحی‌های درمانی را مورد حمایت خود قرار می‌دهند.

در پایان

اگر شما جراحی چال گونه را تحت نظر متخصص حرفه‌ای انجام دهید نه تنها عوارض خطرناک بروز نمی‌کند بلکه مطمئن خواهید بود نتیجه نهایی کاملاً طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید. با توجه به آنچه که گفته شد پیشنهاد می‌کنیم با متخصصین ما در کلینیک غزل مشورت کنید؛ نمونه کار‌های آن‌ها را از نزدیک مشاهده نمایید سؤالات خود را از متخصصین بپرسید و در نهایت در صورتی که تصمیم گرفتید جراحی چال گونه را تحت نظر کلینیک غزل انجام دهید در تاریخی که از نظر خود شما مناسب است با کلینیک تماس بگیرید، ما اقدامات لازم را برای شما انجام خواهیم داد.