در صورتی که نقص‌های بسیار جزئی در ظاهر بینی شما دیده شود شاید متخصص تصمیم بگیرد به جای انجام جراحی به سراغ روش‌هایی برود که غیر تهاجمی بوده و در نتیجه دوره نقاهت کوتاهی دارد. برای مثال امکان اصلاح فرم بینی بدون جراحی با استفاده از نخ لیفت، تزریق فیلر و تزریق چربی وجود دارد. متخصص ابتدا فرم بینی و ساختار داخلی آن را بررسی می‌کند. در صورتی که ظاهر بینی شما یک نقص بسیار جزئی و کوچک دار و در عین حال ساختار داخلی بینی هیچ عیبی نداشته و در نتیجه نیاز به دستکاری ندارد شاید متخصص بتواند اصلاح فرم بینی بدون جراحی را انجام دهد.

برای مثال ممکن است یک فرورفتگی کوچک در قسمت بالای بینی وجود داشته باشد. با تزریق ژل یا تزریق چربی می‌توان این فضای خالی را پر کرد تا قوز بینی شما برطرف گردد. و یا از نخ لیفت می‌توان برای تغییر فرم نوک بینی استفاده کرد. همچنین شاید پره‌های بینی شما گوشتی است. متخصص با استفاده از روش‌هایی همانند پلاسماجت می‌تواند کمک کند که پره‌های بینی ضخامت کمتری داشته باشند بدون اینکه نیازی به انجام جراحی، بخیه زدن و دستکاری ساختمان داخلی بینی باشد.

اصلاح فرم بینی بدون جراحی

اصلاح فرم بینی بدون جراحی در چه مواردی کاربرد دارد؟

از گذشته تا به امروز جراحی بینی یکی از عمل‌ های زیبایی رایج در کشور ایران شناخته شده است. متخصصان با عمل‌ های باز و بسته سعی می‌ کنند نقص‌ های ظاهری و یا نقص‌ هایی که در ساختار داخلی بینی وجود دارد را درمان کرده و به بهبود زیبایی چهره و همچنین بهبود وضعیت تنفس افراد کمک کنند. اما در حال حاضر پزشکان به این نتیجه رسیده‌ اند که برای درمان همه نقص‌ های بینی نیازی به جراحی نیست. گاهی اوقات بدون جراحی نیز می‌ توان مشکل را برطرف کرد. در روش بدون جراحی متخصص از تکنیک‌ هایی همانند تزریق فیلر، تزریق چربی، استفاده از نخ لیفت و یا پلاسماجت کمک می‌ گیرد تا بتواند نقص‌ هایی که در ظاهر بینی وجود دارد را برطرف کند. اصلاح فرم بینی بدون جراحی تنها زمانی مناسب خواهد بود که متخصص مطمئن شود ساختار داخلی بین هیچ عیبی نداشته و فقط نقص‌ های در ظاهر بینی وجود دارد. اگر شدت نقص‌ ها زیاد نباشد می‌ توان با روش‌ های نامبرده فرم دهی بینی را انجام داد.

بررسی روش‌ های اصلاح فرم بینی بدون جراحی

در این اقدام زیبایی خبری از استفاده از تیغ جراحی، خونریزی و بخیه نخواهد بود بلکه به روش‌ های تقریباً غیر تهاجمی می‌ تواند نقض‌ های ظاهری بینی را درمان کرد. این روش‌ ها عبارتند از:

استفاده از تزریق ژل

گاهی اوقات یک فرورفتگی کوچکی بر روی بینی وجود دارد. متخصص با تزریق ژل این فرورفتگی را پر کرده و در نتیجه باعث بهبود ظاهر بینی می‌ شود.

لیفت با نخ در بابل

استفاده از نخ لیفت

برای مثال ممکن است یک افتادگی کوچکی در نوک بینی شما وجود داشته باشد. بدون اینکه نیاز باشد شما جراحی را انجام دهید می‌ توان با لیفت با نخ نوک بینی را فرم داد. برای این کار متخصص یا از نخ‌ های قابل جذب استفاده می‌ کند و یا به سراغ نخ لیفت دائم می‌ رود.

استفاده از تزریق چربی

در این روش متخصص باید چربی را از بدن خود شما استخراج کرده، با کمک سانتریفیوژ خالص‌ سازی چربی را انجام دهد و سپس از این چربی برای درمان قوز بینی و یا حتی جای جوش‌ هایی که روی بینی مانده است استفاده می‌ کند. برتری تزریق چربی نسبت به تزریق ژل این است که چربی ماده طبیعی بدن است و خطر بروز واکنش‌ های آلرژی وجود ندارد.

استفاده از دستگاه پلاسما جت

 در بعضی از افراد که پره‌ های بینی حالت گوشتی دارد بدون اینکه عمل بینی گوشتی بر روی چهره آن‌ ها انجام شود می‌ توان با دستگاه پلاسماجت ضخامت پره‌ های بینی را کمتر کرد. در این روش قسمت‌ های مختلف بینی به صورت نقطه به نقطه توسط دستگاه سوزانده می‌ شوند. مکانیسم عمل پلاسما جت بر اساس افزایش حرارت است. علائم سوختگی تنها به صورت نقاط ریز بوده و بعد از یک هفته برطرف می‌ شوند.

مدت زمان ماندگاری اصلاح فرم بینی بدون جراحی چقدر است؟

نکته بسیار مهمی که در انتخاب روش‌های زیباسازی فرم بینی باید به آن توجه داشت بحث ماندگاری آن‌ ها است. اگر شما به سراغ جراحی بروید اثر این روش برای همیشه ماندگار خواهد بود ولی در فرم دهی بینی بدون جراحی شما نمی‌ توانید انتظار داشته باشید نتیجه همیشگی برای شما رقم بخورد. مدت زمان ماندگاری هر یک از روش‌ های اصلاح فرم بینی بدون عمل جراحی متفاوت است. برای مثال در تزریق ژل و چربی چند ماه تا نهایتاً یک سال می‌ توانید از نتیجه تزریق لذت ببرید. و یا اگر متخصص از نخ لیفت استفاده می‌ کند در صورتی که این نخ قابل جذب باشد در عرض نهایتاً یک سال اثر آن از بین می‌ رود ولی در نخ‌ های دائمی ممکن است چند سال اثر آن‌ ها ماندگار باشد. فرم دهی به بینی با روش پلاسماجت ماندگاری بیشتری دارد چون در این روش بافت گوشتی پره‌ های بینی آسیب دیده و در نتیجه ضخامت پره‌ها کمتر می‌ شود. البته با افزایش سن مشکل افتادگی بینی رخ داده و در نتیجه دوباره ممکن است پره‌ های بینی کمی ضخیم شوند.

اصلاح فرم بینی بدون جراحی در بابل

هزینه فرم دهی به بینی بدون عمل جراحی چقدر است؟

مسلماً مبلغی که شما باید برای اصلاح فرم بینی بدون جراحی بپردازید نسبت به زمانی که جراحی انجام می‌ شود بسیار کمتر است چون در عمل جراحی هم دستمزد متخصص بیشتر می‌ شود و هم شما نیاز به دارو‌ ها و دوره نقاهت طولانی‌ تری دارید تا عوارض جراحی هر چه زودتر درمان گردد. به طور کلی چند عامل بر روی هزینه اصلاح فرم بینی بدون جراحی تأثیر می‌ گذارد که عبارتند از:

  • متخصص از کدام یک از روش‌ ها برای فرم دادن به بینی استفاده کرده است؟
  • میزان نقص‌ هایی که در ظاهر بینی شما وجود دارد چقدر است؟
  • متخصص چه مبلغی را به عنوان دستمزد از شما دریافت کرده است؟
  • چه تجهیزاتی برای اصلاح فرم بینی بدون جراحی مورد استفاده قرار گرفته‌ است؟
  • هزینه مربوط به خرید برخی از وسایل، رفت و آمد به کلینیک و همچنین هزینه خرید دارو‌ ها را نیز فراموش نکنید.

آیا اصلاح فرم بینی بدون جراحی نیز عوارضی دارد؟

به هر حال وقتی قسمتی از بافت‌های بدن دستکاری می‌شوند این مسأله کاملاً طبیعی است که ما عوارضی را مشاهده کنیم چون با واکنش سیستم ایمنی بدن مواجه می‌شویم. بنابراین در همه روش‌های فرم دهی به بینی بدون جراحی ما عوارضی همانند التهاب، ورم و حتی کمی کبودی را مشاهده خواهیم کرد. اما شدت عوارض بسته به نوع روش انتخابی و عملکرد متخصص متفاوت است. برای مثال شما بعد از پلاسماجت احساس درد نیز خواهید داشت چون بافت‌های پوستی در پره‌های بینی آسیب زیادی را متحمل شده است. به طور کلی عوارض اصلاح فرم بینی بدون جراحی در عرض ۱ تا ۲ هفته به طور کامل درمان می‌ شوند.

در پایان

متأسفانه تبلیغات گسترده‌ ای که در اینترنت در مورد فرم‌ دهی بینی بدون جراحی وجود دارد همه متقاضیان عمل بینی را مجذوب خود کرده است. اما شما ابتدا باید بدانید که آیا واقعاً کاندید مناسبی برای انجام این اقدام زیبایی هستید یا خیر. باید به کلینیک‌ های معتبر تحت نظر متخصصان حرفه‌ ای مراجعه کنید. پیشنهاد ما این است که از طریق تماس با کلینیک غزل یک جلسه مشاوره با متخصصان با سابقه ما داشته باشید. ما ابتدا عکسبرداری‌ هایی را از بینی شما انجام می‌ دهیم. بعد از اطمینان از اینکه نقصی در ساختار داخلی بینی وجود ندارد در صورت امکان اصلاح فرم بینی بدون جراحی را برای شما انجام می‌ دهیم.