اگر از افتادگی پوست خود، چین و چروک‌ ها و یا لکه‌ هایی که بر روی پوست وجود دارند ناراحت هستید، پلاسما جت یک روش درمانی بسیار عالی برای بازسازی پوست و کمک به جوانسازی و شادابی پوست شناخته شده است. پوست از سه لایه تشکیل شده که لایه بیرونی مسئول تولید رنگدانه و لایه میانی مسئول تولید الاستین و کلاژن برای استحکام پوست می‌ باشد. با گذر زمان ممکن است لکه‌ هایی بر روی پوست ایجاد شود. از طرف دیگر سلول‌ ها قدرت کمتری برای تولید الاستین و کلاژن خواهند داشت و به همین دلیل شاهد چین و چروک‌ های پوستی و افتادگی پوست نیز هستیم. در این مطلب برای شما توضیح می‌ دهیم که پلاسما جت به عنوان یک روش غیر تهاجمی چگونه می ‌تواند باعث بازسازی پوست شود.

پلاسما جت

پلاسما جت چیست و چگونه عمل می‌ کند؟

پلاسما جت به روشی گفته می‌ شود که بر پایه پلاسما کار می‌ کند. وقتی دستگاه پلاسما جت در نزدیکی پوست گرفته می‌ شود ماده پلاسما باعث یونیزه شدن سلول‌ های پوستی گشته و گرمایی را تولید می‌ کند که این گرما باعث بخار شدن لایه رویی پوست خواهد شد. بنابراین تمامی سلول‌ های مرده و میکروب‌ هایی که در روی پوست وجود دارند را از بین می‌ برد. در واقع همانگونه که متوجه شدید پلاسما جت یک روش پاکسازی پوست به حساب می‌ آید.
پوست ما در طول روز با اشعه‌ های خورشید در ارتباط است. حتی اگر ما کرم ضد آفتاب استفاده کنیم باز هم نمی‌ توان تأثیرات جزئی اشعه خورشید بر روی پوست را نادیده گرفت. از طرف دیگر آلاینده‌ های هوا و استفاده از مواد آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوستی می‌ گردند. بنابراین لازم است که ما هر از گاهی پاکسازی پوست را انجام دهیم در غیر این صورت سلول‌ های مرده ناشی از رادیکال‌های آزاد موجود در هوا بر روی پوست تجمع می‌ یابند و همچنین سلول‌ های بیشتری به دلیل بسته شدن منافذ و نرسیدن اکسیژن به آن‌ها از بین می‌ روند. در نتیجه پوست ما روز به روز پیرتر خواهد شد. پلاسما جت با از بین بردن این سلول‌ های مرده، فرصت را برای بازسازی و احیای سلول‌ های جدید فراهم می‌ کند.

کلینیک زیبایی غزل

مهم ترین مزایای پلاسما جت

از جمله مهم ترین مزایای پلاسما جت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پلاسما جت یک روش غیر تهاجمی است. بنابراین بدون هیچگونه خونریزی، درد و یا بدون عوارض خطرناک می‌ تواند به بازسازی پوست شما کمک کند.
  • در این روش هیچ تزریقی بر روی پوست شما انجام نمی‌ گیرد. در واقع مبنای پلاسما جت تحریک سلول‌ های پوستی برای جوانسازی است و از قدرت خود سلول‌ ها برای شادابی پوست استفاده می‌ شود.
  • اگر در دهه ۳۰ زندگی خود قرار دارید پلاسما جت می‌ تواند اثربخشی بسیار چشمگیری برای شما داشته باشد. فراموش نکنید که با افزایش سن قدرت پلاسما جت بر شادابی سلول ‌ها نیز کمتر می‌ گردد چون به هر حال قدرت سلول‌ ها با افزایش سن کاهش خواهد یافت.
  • پلاسما جت با از بین بردن سلول‌ های مرده نه تنها سرعت ترمیم و بازسازی پوست شما را بیشتر می‌ کند بلکه باعث روشن شدن پوست نیز خواهد شد.
  • پلاسما جت باعث فعال شدن و باز شدن غدد چربی می‌ گردد بنابراین اگر شما پوست خشکی دارید این مسأله باعث نرم شدن پوست شما می‌ گردد.

پلاسما جت چه کاربرد‌ هایی دارد؟

این روش عمدتاً به عنوان یک اقدام زیبایی برای درمان مشکلات پوستی همانند چین و چروک، جای زخم، افتادگی پوست، درمان زگیل، جای آکنه و یا جای زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اما در چند سال اخیر استفاده از پلاسما جت برای کوچک کردن بینی‌ های گوشتی نیز کاربرد زیادی داشته است. برخی از افراد بینی گوشتی دارند اما نه به این معنا که غضروف بینی بسیار ضعیف بوده و باعث پهن شدن بینی می‌ گردد بلکه تنها پره‌های بینی کمی حالت گوشتی دارند و در نتیجه این موضوع بر روی چهره آن‌ ها تأثیر می‌ گذارد. با پلاسما جت بینی نیز می‌ توان ضخامت پره‌ های بینی را کمتر کرد تا بینی شما کوچکتر به نظر برسد.

از دیگر کاربرد‌ های پلاسما جت باید به لیفت پلک بدون جراحی اشاره کرد. اگر افتادگی پلک شما شدید نباشد شاید بتوان با کمک پلاسما جت این مشکل را برطرف نمود. بنابراین باید متخصص ابتدا وضعیت پلک شما را بررسی نماید و سپس تصمیم خود را در این زمینه نهایی کند.

پلاسما جت

هزینه پلاسما جت چقدر می‌ شود؟

بسته به اینکه شما می‌ خواهید پلاسما جت را برای چه هدفی انجام دهید عمده هزینه‌ ها متفاوت خواهد بود. آیا هدف شما لایه‌ برداری و پاکسازی پوست است و یا می‌ خواهید از پلاسما جت برای کوچک کردن بینی یا درمان افتادگی پلک خود انجام دهید. تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام پلاسما جت نیز بر روی هزینه‌ ها تأثیر می‌ گذارد. اگر می‌ خواهید به شادابی پوست خود کمک کنید در سنین پایین‌ تر برای پلاسما جت اقدام نمایید تا هم هزینه‌ ها کمتر شود و هم زودتر اثر آن را مشاهده کنید. متخصص به عنوان دستمزد چه مبلغی را از شما دریافت می‌ کند؟ باید چه هزینه‌ ای را برای خرید تجهیزات جانبی بپردازید؟ کلینیک به عنوان هزینه‌ های پایه چه مبلغی را از شما دریافت خواهد کرد.

اثر پلاسما جت تا چه مدت ماندگاری دارد؟

از آنجایی که با گذر زمان سلول‌ های پوستی نیز پیر می‌ شوند بنابراین ما نمی‌ توانیم پلاسما جت را یک روش ماندگار معرفی کنیم. مدت زمان ماندگاری اثر پلاسما جت بین ۱ تا ۳ سال متفاوت است. مسلماً اگر بعد از انجام این اقدام زیبایی بیشتر از قبل به پوست خود رسیدگی کنید؛ بدون ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار نگیرید؛ رژیم غذایی سالم داشته باشید؛ در طول روز آب کافی بنوشید و….، سرعت پیری پوست پایین می‌ آید و ماندگاری پلاسما جت نیز بیشتر خواهد شد. البته اگر شما در سنین کمتر برای پلاسما جت اقدام کرده باشید مدت زمان ماندگاری آن نیز بیشتر می‌ شود.

در پایان

پلاسما جت یک اقدام زیبایی غیر تهاجمی با اثربخشی بسیار بالا است که در حال حاضر در اغلب کلینیک‌ ها اجرا می‌ گردد. ولی ظرافت عمل متخصص تأثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه پلاسما جت دارد. پس شما نباید به هر متخصص و هر کلینیکی اعتماد کنید. پیشنهاد ما این است که یکبار در جلسه مشاوره با متخصصین ما در کلینیک غزل شرکت نمایید. این جلسه با هدف پاسخگویی به سؤالات شما متقاضیان عزیز برگزار می‌ شود. می‌ توانید از پزشکان ما بخواهید که نمونه کار‌های خود را به شما نشان دهند و حتی می‌ توانید با متقاضیان قبلی ارتباط برقرار کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید با کلینیک غزل تماس حاصل نمایید تا ما وقت مناسب را برای شما در نظر می‌ گیریم تا هر چه زودتر پلاسما جت را انجام دهید.