فاصله بین پیشانی و گوش شقیقه نامیده می‌شود. اگر پوست ناحیه شقیقه چروکیده شود مسلماً افتادگی در این قسمت باعث افتادگی ابرو‌ها نیز خواهد شد. به همین دلیل لیفت شقیقه یکی از روش‌های زیبایی برای درمان چین و چروک و افتادگی پوست در قسمت شقیقه‌ها شناخته شده است. با توجه به اینکه در اطراف شقیقه رگ‌های خونی بسیار زیاد و حساسی وجود دارند بنابراین برای لیفت شقیقه ما باید به سراغ یک متخصص حرفه‌ای برویم. اگر چه این روش عارضه چندانی ندارد ولی به هر حال لیفت شقیقه هم بر روی زیبایی نهایی چهره و تقارن صورت و هم بر روی سلامت ما تأثیر می‌گذارد.

برای لیفت شقیقه متخصص از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که رایج‌ترین آن لیفت شقیقه با نخ است. نخ لیفت در زیر پوست ناحیه شقیقه قرار گرفته و سپس متخصص این نخ‌ها را می‌کشد. بنابراین پوست این قسمت کشیده شده، چروک‌های آن باز می‌شود و افتادگی نیز برطرف خواهد شد.

لیفت شقیقه

نحوه انجام لیفت شقیقه

منظور از لیفت شقیقه، درمان چین و چروک‌های ایجاد شده در شقیقه و بالا کشیدن ابرو‌ها است. بعد از لیفت شقیقه حالت ابرو‌ها و حتی حالت چشم‌های شما عوض خواهد شد. کافی است روبروی آینه بایستید و با دست‌های خود پوست ناحیه شقیقه را بکشید تا متوجه شوید که این اقدام زیبایی تا چه اندازه بر روی چهره شما تأثیر می‌گذارد. به طور کلی لیفت شقیقه به دو روش انجام می‌شود:

لیفت شقیقه بدون جراحی

اغلب متخصصان روش‌های غیر جراحی را برای لیفت شقیقه انتخاب می‌کنند که تنوع بسیار زیادی در بین این روش‌ها وجود دارد. برای مثال:

تزریق بوتاکس در بابل

لیفت شقیقه با بوتاکس

تزریق بوتاکس در بابل یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای لیفت شقیقه است که از طریق فلج موقت در عضلات ناحیه شقیقه باعث جلوگیری از پیشروی چروک‌ها در ناحیه شقیقه می‌گیرد. البته این روش اثر موقتی دارد و بعد از چند ماه دوباره شاهد چین و چروک‌ها در ناحیه شقیقه خواهید بود چون بوتاکس چروک‌ها را درمان نمی‌کند بلکه از افزایش آن‌ها جلوگیری خواهد کرد.

لیفت شقیقه با ژل

در این روش متخصص با استفاده از ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید کمک می‌کند تا هم چروک‌ها توسط ژل پر شوند و هم هیالورونیک اسید باعث تحریک کلاژن‌سازی گردد. در نتیجه تزریق ژل در بابل باعث جوانسازی پوست ناحیه شقیقه نیز خواهد شد.

لیفت شقیقه با نخ

یکی از رایج‌ترین روش‌های غیر جراحی برای لیفت شقیقه، استفاده از نخ می‌باشد. متخصص نخ‌ها را در ناحیه شقیقه در شکاف‌های بسیار ریز قرار می‌دهد و با کشیدن نخ‌ها باعث باز شدن چین و چروک‌ها و کشیده شدن پوست شقیقه می‌گردد. این نخ‌ها یا قابل جذب هستند و بعد از یک تا دو سال اثر آن‌ها از بین می‌رود و یا اینکه نتیجه دائمی دارند. البته حتی اگر نخ قابل جذب استفاده شود چون با کشیده شدن پوست بافت‌های صورت دستکاری می‌گردند بنابراین خونرسانی‌ به این قسمت افزایش یافته و به مرور زمان شاهد جوانسازی پوست شقیقه خواهید بود.

لیفت شقیقه با هایفوتراپی

در این روش متخصص از امواج اولتراسوند برای تحریک کلاژن‌سازی و افزایش خونرسانی به ناحیه شقیقه استفاده می‌کند. این روش برای افرادی که در بازه ۳۰ تا ۳۵ سال قرار دارند مناسب است چون هنوز چروک‌ها و افتادگی پوست شدید نشده و می‌توان با همین روش مشکل افتادگی شقیقه‌ها را درمان کرد.

لیفت شقیقه با جراحی

همانگونه که از نام این روش مشخص است متخصص به سراغ تیغ جراحی خواهد رفت. ابتدا بی‌حسی موضعی را تزریق می‌کند و سپس ۱ تا ۲ ساعت عمل را بر روی شقیقه شما انجام خواهد داد. برش‌های کوچکی که در ناحیه شقیقه انجام می‌شود کمک می‌کند تا متخصص بتواند پوست‌های اضافه در این قسمت را برداشته و بعد از بخیه زدن و سپری شدن دوره درمان، مشاهده خواهید کرد که چه اندازه حذف این پوست‌های اضافه باعث زیباتر شدن چهره شما گشته است. البته لیفت شقیقه با جراحی تنها در مواردی انجام می‌شود که میزان چین و چروک‌ها و افتادگی پوست در ناحیه شقیقه بسیار زیاد باشد. در غیر این صورت متخصص ترجیح می‌دهد به سراغ روش‌های غیر جراحی برود.

لیفت شقیقه در بابل

بهترین روش لیفت شقیقه کدام است؟

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که آیا بهتر است لیفت شقیقه را با جراحی انجام دهیم و یا به سراغ روش‌های غیر جراحی برویم. کدام یک از این روش‌ها برای ما گزینه مناسب‌تری بوده و عملکرد بهتری را نشان می‌دهند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بهترین روش لیفت شقیقه بسته به شرایط هر فرد کاملاً متفاوت خواهد بود. متخصص ابتدا باید شدت افتادگی شقیقه‌ها و چین و چروک‌های ایجاد شده در آن‌ها را بررسی کند. هر چه عمق چروک‌ها و شدت افتادگی شقیقه بیشتر باشد متخصص باید به سراغ روش‌هایی برود که هم اثر ماندگارتری داشته و هم می‌تواند این چروک‌های عمیق را درمان نماید.

هزینه لیفت شقیقه چقدر می‌شود؟

در پاسخ به این سؤال باید چند فاکتور را در نظر بگیریم:

  • آیا متخصص به سراغ روش جراحی رفته یا از تکنیک‌های غیر جراحی استفاده می‌کند؟
  • اگر قرار است لیفت شقیقه بدون جراحی انجام شود کدام یک از روش‌ها انتخاب شده است؟ برای مثال هایفوتراپی باید در چند جلسه بر روی شقیقه‌ها اعمال گردد تا بتوانید نتیجه ‌ایده‌آل را مشاهده کنید و همین موضوع باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد.
  • متخصص چه مبلغی را به عنوان دستمزد در نظر گرفته است؟
  • شما باید چه هزینه‌ای را به کلینیک بپردازید؟
  • برای خرید تجهیزات جانبی و حتی دارو‌ها چه مبلغی هزینه کرده‌اید؟

در پایان

هر گونه اقدام زیبایی که قرار است بر روی صورت انجام شود به حساسیت بسیار زیادی نیاز دارد. متخصص باید بسیار ظریف و دقیق عمل کند تا باعث بروز نقضی در چهره نشود. برای انجام لیفت شقیقه شما به متخصصان حرفه‌ای نیاز دارید تا هم بعد از اتمام کار چهره شما زیبا به نظر برسد و هم خطای متخصص باعث آسیب به ناحیه شقیقه نشود. برای این منظور می‌توانید به کلینیک غزل مراجعه کنید. با متخصصین ما در جلسه مشاوره شرکت کرده و اگر تصمیم خود را نهایی کردید، با کلینیک تماس گرفته این اقدام زیبایی را تحت نظر پزشکان با سابقه ما انجام دهید.