عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به روشی گفته می‌شود که با برداشتن پوست اضافی اطراف چشم، چربی‌های تجمع یافته در پلک بالا و پایین و حتی با جراحی پوست و ورم ناحیه زیر چشم باعث زیباتر شدن چشم‌های شما می‌گردد. پوست اطراف چشم کمترین ضخامت را در ناحیه صورت دارد به همین دلیل وقتی سن افزایش می‌یابد شما زودتر از سایر قسمت‌های صورت شاهد افتادگی و چین و چروک در ناحیه چشم‌ها هستید. مسلماً افتادگی پلک‌ها سن شما را بیشتر جلوه می‌دهد و از طرف دیگر بر روی قدرت بینایی تأثیر می‌گذارد. ولی با عمل بلفاروپلاستی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

افرادی که در دهه ۴۰ یا ۵۰ زندگی به سر می‌برند در صورتی که دچار افتادگی پلک هستند باید هر چه زودتر برای انجام بلفاروپلاستی اقدام کنیم. اگر سن بالاتر برود میزان اثربخشی بلفاروپلاستی کاهش می‌یابد به دلیل اینکه قدرت ترمیم پوست، میزان الاستیسیته و میزان استحکام پوست بسیار افت می‌کند. بنابراین بهتر است همان ابتدا که علائم افتادگی پلک را مشاهده کردید برای درمان اقدام نمایید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک با هدف برداشتن پوست اضافه در پشت چشم و یا پوست‌های چروکیده در قسمت زیر چشم اجرا می‌گردد. برای انجام بلفاروپلاستی شما ابتدا باید آزمایشاتی را انجام دهید تا متخصص مطمئن شود که به بیماری‌های خاص مبتلا نیستید. در صورتی که کاندید مناسب بودید این اقدام زیبایی برای شما به صورت زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرید. بنابراین همانگونه که متوجه شدید بلفاروپلاسی نیاز به بیهوشی ندارد و حتی کسانی که دچار بیماری قلبی هستند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.
 • بسته به اینکه متخصص می‌خواهد بلفاروپلاستی پلک بالا یا پلک پایین را انجام دهد برش‌هایی در این دو قسمت انجام خواهد شد تا پوست اضافه برداشته شود و یا اینکه با استفاده از امواج لیزر پوست اضافه در پشت پلک و یا در زیر چشم سوزانده می‌شود.
 • در صورتی که جراحی انجام گیرد محل جراحی بخیه می‌شود. متخصص باید با ظرافت عمل بخیه‌ها را اجرا کند تا بعد از کشیدن بخیه اثر آن بر روی چشم‌ها باقی نماند. در غیر این صورت زیبایی چشم‌های شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بلفاروپلاستی در بابل

بررسی مزایای عمل بلفاروپلاستی

از جمله مزایای عمل بلفاروپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مهمترین مزیت جراحی پلک بهبود بینایی شما است چون عمل بلفاروپلاستی عمدتاً برای افتادگی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین وقتی پوست اضافه در پشت چشم برداشته شود وزن این پوست از روی چشم‌های شما کم شده و همین موضوع باعث بهبود وضعیت بینایی می‌گردد. فراموش نکنید چشم‌ها یک بافت چربی هستند و در نتیجه حتی فشار کوچکی از پوست‌های چروکیده در پشت چشم می‌تواند بر روی وضعیت چشم‌ها و قدرت بینایی شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم کسانی که در جوانی افتادگی پلک را مشاهده کردند سریعاً برای درمان اقدام کنند چون با افزایش سن هم شدت افتادگی بیشتر می‌شود و هم قدرت بینایی چشم‌ها سریع‌تر کم می‌شود.
 • این عمل با زیباتر کردن چشم‌های شما باعث زیباتر و شاداب‌تر شدن چهره شما خواهد شد و در واقع اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
 • عمل بلفاروپلاستی به عنوان یکی از عمل‌های سرپایی شناخته شده است بنابراین نیاز به بستری شدن ندارد و بعد از چند ساعت مرخص خواهید شد.

بررسی معایب عمل بلفاروپلاستی

این عمل یکی از اقدامات زیبایی بسیار ایمن شناخته شده و به جز عوارضی که دارد هیچگونه معایبی برای آن بیان نشده است. شدت این عوارض بسته به روش انجام عمل بلفاروپلاستی متفاوت است. به طور کلی در همه حالات شما دچار خشکی، سوزش و احساس خارش در چشم‌ها می‌شوید که کاملاً طبیعی بوده و باید دارو‌هایی که متخصص توصیه می‌کند را مصرف کنید تا این عارضه‌ها زودتر برطرف شوند. البته اگر عمل بلفاروپلاستی را با لیزر انجام داده‌اید شدت این عارضه‌ها بیشتر خواهد بود.

در صورتی که متخصص جراحی پلک را انجام دهد خطر بروز عفونت و یا تشکیل اسکار در محل زخم وجود دارد. این موضوع به رعایت نکات بهداشتی، ظرافت عمل متخصص برای جراحی و همچنین میزان استریل بودن تجهیزات در زمان انجام عمل بستگی دارد.

کلینیک غزل

ممکن است به ماده بی‌حسی حساسیت داشته باشید و واکنش‌های آلژیک رخ بدهد. درد بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی دیگر از معایب این عمل به حساب می‌آید که البته کاملاً طبیعی بوده و با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی درد آغاز می‌شود. در این صورت تنها می‌توانید از مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص استفاده کنید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر می‌شود؟

از آنجایی که عوامل مختلفی بر روی قیمت عمل بلفاروپلاستی تأثیر می‌گذارد پس به هیچ عنوان تا زمانی که متخصص وضعیت پلک‌های شما را بررسی نکرده باشد نمی‌توان گزارش دقیقی در مورد هزینه‌ها داد. به طور کلی این عوامل عبارتند از:

 • آیا قرار است تنها یکی از پلک‌ها تحت عمل قرار گیرند یا می‌خواهید عمل بلفاروپلاستی را برای هر دو پلک بالا و پایین انجام دهید.
 • متخصص جراحی پلک را انجام می‌دهد و یا به سراغ روش‌های دیگر همانند پلاسماجت و یا لیزر می‌رود؟
 • دستمزد متخصص چقدر می‌شود؟
 • شما باید چه مبلغی را به کلینیک بپردازید؟
 • چه مبلغی را برای خرید تجهیزات جانبی پرداخت کرده‌اید؟

همانگونه که در این مطلب گفته شد عمل پلک بالا با هدف بهبود وضعیت بینایی انجام می‌شود. پس اگر متخصص تأیید نماید که بلفاروپلاستی پلک بالا جنبه درمانی داشته است بخشی از هزینه‌ها را بیمه به شما پرداخت می‌کند.

در پایان

اگر می‌خواهید عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید نباید به هر متخصص اعتماد کنید چون قرار است این عمل بر روی چشم که حساس‌ترین عضو بدن است انجام گیرد. نمونه کار‌های قبلی متخصص را بررسی کنید. در جلسه مشاوره هر سؤالی دارید از او بپرسید. نحوه پاسخگویی پزشک را تحت نظر داشته باشید و سپس تصمیم درستی را اتخاذ کنید. کلینیک غزل مفتخر است اعلام نماید که متخصصان حرفه‌ای در زمینه عمل بلفاروپلاستی در کنار خود دارد. کافی است با این مجموعه تماس حاصل نمایید، در جلسه مشاوره شرکت کنید و نحوه عملکرد آن‌ها را از روی عمل‌های قبلی بررسی کنید. به شما اطمینان می‌دهیم که نتیجه بسیار ‌ایده‌آلی دریافت خواهید کرد.