مسلماً تراکم موی ابرو و ضخامت ابرو‌ها بر روی شادابی و جوانی چهره تأثیر می‌گذارد. یکی از اقدامات زیبایی بسیار مؤثر برای داشتن ابرو‌های زیبا کاشت ابرو است. این روش تأثیر دائمی بر روی زیبایی بر روی چهره شما دارد. برخلاف روش‌های آرایشگاهی همانند تاتو و یا روش‌های دیگر که از رنگ‌ها برای پر کردن ابرو استفاده می‌کنند، در پیوند ابرو متخصص از فولیکول‌های مو برای کاشت استفاده خواهد کرد. با توجه به شباهت زیاد موی ابرو با موی سر متخصص به سراغ بانک موی پشت سر می‌رود چون بهترین فولیکول‌ها در این قسمت مقاومت بالایی در برابر ریزش دارند.

روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که در روش‌های جدید پزشک از تکنیک‌های بدون جراحی استفاده خواهد کرد. در این روش‌ها متخصص فولیکول‌ها را یک به یک برداشته و بعد از آماده‌سازی فولیکول‌ها، فرآیند کاشت را انجام می‌دهد.

کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

قبل از اقدام به کاشت ابرو باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

شرکت در جلسه مشاوره

در ابتدا شما باید در جلسه مشاوره با یک متخصص حرفه‌ای شرکت کنید تا وضعیت ابرو‌های شما بررسی گردد. متخصص از طریق برنامه‌های کامپیوتری یک مدل ابروی زیبا را برای شما طراحی می‌کند تا در نهایت این مدل با چهره شما همخوانی داشته باشد. قدرت بانک موی شما تأثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه کاشت ابرو دارد. معمولاً برای پیوند ابرو از مو‌های پشت سر یا کنار گوش استفاده می‌شود. متخصص براساس تعداد فولیکول مورد نیاز برای ایمپلنت ابرو، قدرت بانک مو را بررسی می‌کند تا متوجه شود آیا این بانک مو می‌تواند تعداد فولیکول مورد نیاز را تأمین نماید یا خیر. همچنین در جلسه مشاوره باید وضعیت پوست ابرو و سلامت شما کنترل شود. به همین دلیل لازم است آزمایش خون انجام دهید. اگر به بیماری‌هایی همانند اختلالات هورمونی، بیماری قند یا بیماری‌های قلبی مبتلا هستید این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.

انتخاب روش مناسب برای کاشت ابرو

تنوع بسیار زیادی در بین روش‌های ایمپلنت ابرو وجود دارد. به جز روش FUT که با جراحی همراه است بقیه روش‌ها بدون جراحی پیش می‌روند. بنابراین زخمی در بانک مو ایجاد نخواهد شد. در روش FUT باید یک لایه پوست نازک از پشت سر برداشته شده، محل زخم بخیه شود و سپس این لایه پوست در زیر میکروسکوپ قرار ‌گیرد تا فولیکول‌ها جداسازی گردند. ولی در روش‌های دیگر با پانچ‌ها و یا ابزار‌های بسیار ظریف فولیکول‌ها دانه به دانه برداشت خواهند شد.

کلینیک غزل

کاشت فولیکول‌ها

این مرحله از پیوند ابرو نیاز به ظرافت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه ابرو‌ها از سه زاویه تشکیل شده‌اند، متخصص در زمانی که فولیکول‌ها را به ابرو انتقال می‌دهد باید به این زوایا توجه داشته باشد تا زمانی که فولیکول‌ها رشد کردند ابرو‌های شما کاملاً یکنواخت و زیبا به نظر برسند. در غیر این صورت ابرو‌های شلخته خواهید داشت که همین موضوع زیبایی چهره شما را بسیار متأثر می‌کند.

بررسی مزایای کاشت ابرو

به طور کلی دو دلیل باعث شده است که اغلب خانم‌ها به جای رفتن به سراغ ایمپلنت ابرو به سراغ روش‌های آرایشگاهی همانند تاتو ‌می‌روند. از یک سو بعد از انجام تاتو می‌توانند نتیجه را بلافاصله مشاهده کنند در حالی که بعد از کاشت ابرو شما حداقل باید ۹ ماه صبر کنید تا نتیجه پیوند ابرو مشاهده شود. از طرف دیگر هزینه‌ای که شما برای پیوند ابرو باید بپردازید بسیار بالاتر است و اغلب افراد نگران هستند با پرداخت چنین هزینه‌ای نتوانند نتیجه خوبی به دست بیاورند. اما اگر شما مزایای ایمپلنت ابرو را بدانید متوجه خواهید شد هر مقدار که برای این روش هزینه کنید واقعاً ارزش خواهد داشت:

  • کاشت ابرو به صورت طبیعی باعث افزایش تراکم مو‌های شما می‌شود. بعد از ۹ ماه ابرو‌های پرپشتی دارید که مو‌های کاشته شده شبیه به مو‌های طبیعی ابرو هستند. بنابراین هیچ کس متوجه پیوند ابرو نمی‌شودو
  • از طرف دیگر چون ابرو‌ها طبیعی هستند زیبایی چهره شما حفظ خواهد شد.
  • مو‌های کاشته شده همانند مو‌های طبیعی ابرو رشد می‌کنند و شما می‌توانید هر از گاهی ابرو‌های خود را اصلاح کنید. در صورتی که در روش‌هایی همانند تاتو مدل ابرو با استفاده از جوهر و رنگ تغییر می‌کند که باعث می‌شود ابرو‌های شما حالت مصنوعی داشته باشند.
  • از آنجایی که بعد از کاشت ابرو و رسیدن به نتیجه نهایی امکان اصلاح ابرو و رنگ کردن آن وجود دارد پس شما هرگاه که بخواهید می‌توانید مدل ابرو‌های خود را تغییر دهید و ابرو‌ها را رنگ کنید. اما بعد از تاتو چنین چیزی برای شما امکان‌پذیر نیست. در واقع تا زمانی که جوهر‌ها در زیر پوست وجود دارند مدل ابرو‌های شما قابل تغییر نخواهد بود.

کاشت ابرو در بابل

عوارض کاشت ابرو

نباید این نکته را فراموش کنید که دستکاری کردن پوست عوارضی به همراه دارد. زمانی که شما فولیکول‌ها را از بانک مو برداشته و سپس به ابرو‌ها انتقال می‌دهید به دلیل اینکه در ناحیه ابرو شیار‌های بسیار ‌ریزی ایجاد می‌شود تا فولیکول‌ها در این شیار‌ها مستقر گردند، عوارضی همانند التهاب، ورم و حتی کبودی جزئی را مشاهده می‌کنید که این التهاب و ورم تا اطراف ناحیه چشم گسترش پیدا می‌کنند. اما نگران چنین عوارضی نباشید چون این عوارض حداکثر تا یک ماه به طور کامل برطرف می‌شوند. مسلماً اگر متخصص از روش‌های به روز که کمتر تهاجمی هستند استفاده کند حتی احتمال اینکه این عوارض در کمتر از دو هفته برطرف شوند وجود خواهد داشت. همچنین با از دست رفتن اثر ماده بی‌حسی کمی درد احساس می‌کنید که باید از مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص استفاده نمایید.

اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر محیط کلینیک آلوده باشد، اگر تجهیزات به طور کامل استریل نشوند و یا اگر بعد از کاشت مو به نکات بهداشتی توجه نکنید خطر عفونت و همچنین خونریزی در محل زخم‌ها وجود دارد.

بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟

همانگونه که گفتیم تنوع بسیار زیادی در بین روش‌های پیوند ابرو وجود دارد اما اینکه کدام یک بهترین روش است باید براساس شرایط فرد متقاضی در این مورد صحبت کنیم. متخصص ابتدا وضعیت ابروی شما را بررسی می‌کند تا متوجه شود به چه تعداد فولیکول نیاز دارید. همچنین قدرت بانک مورا نیز بررسی خواهد کرد. وضعیت پوست شما نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی انتخاب روش کاشت ابرو دارد. پس بهترین روش پیوند ابرو برای هر فرد نسبت به فرد دیگر کاملاً متفاوت است و باید اجازه دهید متخصص در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

در پایان

ظرافت عمل متخصص برای کاشت ابرو تأثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی دارد. پس شما نباید به سراغ هر پزشکی بروید. رزومه کاری متخصصان در زمینه کاشت ابرو را بررسی کنید. آیا آن‌ها سابقه درخشانی در این زمینه داشته‌اند؟ همچنین نمونه کار‌های قبلی آن‌ها را بررسی نمایید و سپس پزشکی را انتخاب کنید که می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. برای این منظور می‌توانید با متخصصان ما در کلینیک غزل در تماس باشید. در جلسه مشاوره رایگان شرکت کنید و هر سؤالی در مورد پیوند مو دارید مطرح نمایید. ما به روزترین روش‌ها را برای شما اجرا خواهیم کرد.