لاغری موضعی با مزوتراپی یکی از روش‌های جدید و غیر تهاجمی است که برای صورت، شکم، بازو‌ها، پهلو و ران استفاده می‌شود. اگر علی‌رغم رژیم‌های لاغری هنوز هم در برخی از اندام‌های بدن شاهد تجمع چربی هستید باید به سراغ روش‌های لاغری موضعی همانند مزوتراپی لاغری بروید. چون با ادامه رژیم لاغری شاید اندام‌هایی که هنوز چربی اضافه دارند خوش‌فرم شوند ولی اندام‌های دیگر که قبلاً به حالت ‌ایده‌آل رسیده بودند لاغرتر شده و تناسب اندام شما از دست می‌رود.

در مزوتراپی لاغری متخصص ترکیباتی را در زیر پوست در اندام‌های حاوی چربی تزریق می‌کند که این ترکیبات می‌توانند مولکول‌های چربی را به ذرات ریز شکسته و در نتیجه بعد از خرد شدن این ذرات وارد خون می‌شوند و به راحتی از بدن ما دفع خواهند شد.

مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری به چه صورت انجام می‌شود؟

به طور کلی اگر شما واژه مزوتراپی را ریشه‌یابی کنید متوجه خواهید شد که این روش درمانی، لایه میانی پوست شما را هدف قرار می‌دهد. در واقع واژه مزو به معنای میانی می‌باشد. در این روش متخصص محلول‌هایی را به لایه میانی پوست یعنی مزودرم تزریق می‌کند که باعث تجزیه و شکسته شدن چربی‌ها خواهد شد و در نهایت این چربی‌ها به صورت مواد زائد از بدن شما خارج می‌شوند. بنابراین مزوتراپی لاغری یا مزوتراپی چربی سوز یک روش لاغری موضعی شناخته شده است.

متخصص ابتدا باید وضعیت چربی تجمع یافته در اندام هدف را بررسی کند. اگر حجم چربی‌ها زیاد باشد قطعاً مزوتراپی نمی‌تواند شما را به نتیجه ایده‌آل برساند. به همین دلیل متخصصان همیشه از افرادی که چاق هستند می‌خواهند ابتدا با رژیم غذایی حجم عمده‌ای از چربی‌های بدن خود را دفع کنند. بسته به شرایط شما ممکن است به یک یا چند جلسه مزوتراپی نیاز داشته باشید که هر جلسه بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

در مزوتراپی لاغری از چه محلولی استفاده می‌شود؟

محلولی که متخصص برای مزوتراپی چربی سوزی مورد استفاده قرار می‌دهد ترکیبی از انواع ویتأمین‌ها، دارو‌های هومیوپاتی و عصاره گیاهان مختلف و همچنین ماده بی‌حس‌کننده است. مهم‌ترین ترکیب در این محلول فسفاتیدیل کولین می‌باشد که یکی از مشتقات سویا است. این ترکیب به درمان کلسترول بالای خون بسیار کمک می‌کند. بنابراین قدرت چربی‌سازی فوق‌العاده بالایی داشته و اثر مزوتراپی لاغری را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد.

کلینیک غزل

بررسی مزایای مزوتراپی لاغری

 • در انجام این روش متخصص محلول را با سرنگ‌هایی به قسمت‌های مختلف اندام هدف که چربی در آنجا تجمع یافته تزریق می‌کند. پس بدون نیاز به جراحی و بیهوشی کامل شما می‌توانید این چربی‌ها را دفع کنید.
 • هزینه این روش نسبت به جراحی‌های لاغری بسیار کمتر است.
 • همچنین چون این روش با عوارض کمی همراه است بنابراین دوره نقاهت کوتاه مدتی را به دنبال خواهد داشت و تنها یک هفته استراحت و رعایت نکات مراقبتی کافی است تا این عوارض برطرف شوند.
 • مزوتراپی لاغری نیاز به بستری شدن ندارد. همانگونه که گفتیم در هر جلسه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا درمان به اتمام برسد. پس به محض اینکه مزوتراپی چربی سوزی تمام شد می‌توانید به خانه بازگردید.
 • مهمترین مزیت مزوتراپی لاغری این است که شما را به زیبایی اندام رسانده و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

بررسی عوارض مزوتراپی لاغری

 • به هر حال از آنجایی که در جریان تزریق، سرنگ وارد پوست و بافت اندام هدف می‌شود پس عوارضی همانند التهاب، ورم و کبودی بروز خواهد کرد که کاملاً طبیعی هستند و در عرض یک هفته در صورت رعایت نکات مراقبتی درمان می‌شود.
 • افرادی که خون رقیقی دارند ممکن است در جریان تزریق دچار خونریزی‌های خفیفی شوند که این موضوع اصلاً نگران‌کننده نیست.
 • زمانی که اثر بی‌حسی موضعی برطرف شد ممکن است کمی درد داشته باشید. البته این درد شدید نیست ولی اگر از آستانه تحمل شما پایین است شما تنها مجاز هستید از مسکن‌هایی استفاده کنید که متخصص برای شما تجویز کرده است.
 • این نکته را فراموش نکنید که اگر محیط کلینیک آلوده باشد یا اگر به نکات مراقبتی بعد از مزوتراپی توجه نکنید خطر عفونت وجود دارد. پس اگر مشاهده کردید التهاب و ورم همچنان در حال افزایش است حتماً به متخصص اطلاع دهید.

مزوتراپی در بابل

هزینه مزوتراپی لاغری چقدر می‌شود؟

 • مهمترین عاملی که بر روی هزینه مزوتراپی چربی سوز تأثیر می‌گذارد تعداد جلسات درمانی شما است. با افزایش جلسات درمانی باید هزینه بیشتری بپردازید.
 • از طرف دیگر باید مشخص شود متخصص دقیقاً چه ترکیباتی را در محلول مزوتراپی مورد استفاده قرار داده است.
 • همچنین دستمزد متخصص و هزینه‌ای که باید به کلینیک بپردازید نیز بسیار مهم است.
 • پزشک از چه تجهیزاتی برای مزوتراپی استفاده می‌کند؟
 • شما چه تجهیزات جانبی را برای این اقدام زیبایی خریداری کرده‌اید؟

توجه داشته باشید که بیمه هزینه‌ای به شما نمی‌دهد مگر اینکه پزشک تایید کند مزوتراپی با هدف درمان انجام شده است. برای مثال تجمع چربی در ناحیه شکم، بر روی باروری خانم‌ها تاثیر می‌گذارد و با مزوتراپی می‌توان به درمان این مشکل کمک کرد. در این صورت بیمه بخشی از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید مزوتراپی لاغری یکی از روش‌های بسیار اثربخش برای درمان چاقی موضعی می‌باشد. اگر شما از تجمع چربی در ناحیه شکم، پهلو، ران و یا حتی بازو‌های خود رنج می‌برید با کلینیک غزل در ارتباط باشید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. براساس میزان چربی انباشته شده در این قسمت و البته بر اساس وضعیت سلامت بدن، شاید شما گزینه مناسبی برای مزوتراپی چربی سوزی باشید. این کلینیک با تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصان حرفه‌ای انواع روش‌های لاغری را برای شما عزیزان انجام می‌دهد. با ما در تماس باشید تا هم پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید و هم در صورتی که تصمیم خود را نهایی کردید تحت نظر متخصصان حرفه‌ای بتوانید این اقدام زیبایی را به صورت کاملاً ایمن انجام دهید.