میکرونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌ های جوان‌سازی پوست شناخته شده است که باعث تحریک کلاژن‌ سازی پوست شما می‌ گردد. بنابراین به درمان چین و چروک‌ ها و افتادگی پوست کمک می‌ کند. اساس این روش سوزن‌ های ریز و بسیار ظریفی هستند که بر روی پوست ما سوراخ‌ هایی را ایجاد می‌ کنند. این سوراخ‌ ها با چشم قابل رؤیت نیستند چون اندازه سوزن‌ ها بسیار کوچک است. این سوزن‌ ها بر روی یک دستگاه غلطک مانند قرار گرفته‌ اند. وقتی دستگاه میکرونیدلینگ بر روی پوست صورت حرکت می‌ کند به دلیل آسیب‌ های بسیار جزئی که در پوست ایجاد می‌ کند باعث تحریک پوست و در نتیجه افزایش کلاژن‌ سازی خواهد شد.

در گذشته از وسایل دستی برای میکرونیدلینگ استفاده می‌ کردند اما در حال حاضر دستگاه پیشرفته درمارولر مورد استفاده قرار می‌ گیرد که به صورت الکتریکی می‌ تواند در هر دقیقه بیش از ۱۸ هزار ضربه را به پوست شما وارد کرده و در نتیجه در یک جلسه به طور چشمگیری قدرت کلاژن‌ سازی پوست شما را بالا می‌ برد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست و چگونه انجام می‌ شود؟

میکرونیدلینگ یکی از روش‌ های جوانسازی پوست صورت شناخته شده است که با استفاده از دستگاه غلطکی شکل انجام می‌ شود. این دستگاه مجهز به سوزن‌ های بسیار ‌ریزی است که وقتی بر روی پوست صورت شما می‌ چرخد آسیب‌ های بسیار جزئی را به پوست شما وارد می‌ کند به گونه‌ ای که اصلاً به راحتی قابل رؤیت نیستند.
برای انجام میکرونیدلینگ ابتدا متخصص پوست شما را به طور کامل تمیز و ضدعفونی می‌ کند و سپس کار را شروع خواهد کرد. این دستگاه به صورت غلطکی شکل و با فشار بین ۴ تا ۱۰ بار می‌ تواند بر روی پوست شما حرکت نماید. متخصص براساس شدت عارضه‌ هایی که بر روی پوست وجود دارد جهت حرکت را مشخص می‌ کند.
در برخی از قسمت‌ ها حرکت عمودی و افقی و در برخی قسمت‌ ها ممکن است حرکت مورب دستگاه مورد نیاز باشد. البته متخصص قبل از اینکه کار را شروع کند حتماً از سرم‌ های مرطوب‌ کننده حاوی هیالورونیک اسید استفاده می‌ کند. این ماده پیش نیاز ساختن کلاژن به حساب می‌ آید. بنابراین با یک تیر دو نشان می‌ زند. هم صورت شما را مرطوب کرده و آبرسان عمقی به پوست انجام می‌ شود و هم هیالورونیک اسید مورد نیاز برای ساخت کلاژن تأمین خواهد شد.

میکرونیدلینگ در رشت

میکرونیدلینگ چه کاربرد‌ هایی دارد؟

میکرونیدلینگ یکی از روش‌ های غیرتهاجمی شناخته شده است که بدون جراحی و بدون خونریزی می‌ تواند به شاداب شدن پوست شما و درمان چروچروک‌ ها کمک نماید. این روش علاوه بر اینکه می‌ تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی جوانسازی پوست صورت داشته باشد کاربرد‌ های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • درمان تیرگی زیر چشم
 • درمان چروک‌ های دور چشم
 • برطرف کردن جای زخم و بخیه
 • درمان لکه‌ های پوستی و جای جوش
 • برطرف کردن لکه‌ های تیره ناشی از بارداری یا آفتاب سوختگی
 • سفت شدن پوست
 • افزایش خونرسانی به پوست و در نتیجه بهبود رشد مو‌ها و ابرو‌ها

میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

از مزایای میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این روش یکی از روش‌ های جوانسازی پوست شناخته شده که غیر تهاجمی است و کمترین عارضه را به همراه دارد بنابراین دوره نقاهت خاصی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد.
 • وقتی میکرونیدلینگ به اتمام رسید در همان جلسه می‌ توانید محصولات مراقبت از پوست که متخصص تجویز می‌ کند را استفاده نمایید. در چنین شرایطی راندمان این محصولات چندین برابر می‌ شود زیرا منافذی در داخل پوست شما با استفاده از سوزن‌ ها ایجاد شده است که جذب این محصولات را افزایش می‌دهد.
 • لازم است بدانید که میکرونیدلینگ پوست شما را سفت خواهد کرد و با مشکل افتادگی پوست و شل شدن آن خداحافظی می‌ کنید.
 • میکرونیدلینگ تأثیر بسیار چشمگیری برای درمان چین و چروک‌ های پوستی به خصوص چروک‌ های پیشانی دارد.

چه کسانی نمی‌ توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

افراد با شرایط نام برده در ذیل نباید میکرونیدلینگ انجام دهند:

 • خانم‌ های باردار و شیرده نباید به سراغ میکرونیدلینگ بروند.
 • اگر حساسیت پوستی دارید یا بیماری‌ های پوستی را تجربه کرده‌ اید نباید میکرونیدلینگ را انجام دهید.
 • افرادی که بنا به دلایلی مجبور هستند دارو‌ های رقیق‌ کننده خون را مصرف کنند تا یک ماه قبل از میکرونیدلینگ باید این دارو‌ ها را ترک کنند.
 • همچنین افرادی که دارو‌ های رفع آکنه را استفاده می‌ کنند باید قبل از میکرونیدلینگ به مدت چند هفته این دارو‌ ها را کنار بگذارند.

میکرونیدلینگ

آیا میکرونیدلینگ با عوارضی همراه است؟

با توجه به اینکه سوزن‌ های بسیار ‌ریزی در پوست شما فرو ‌می‌ روند بنابراین بروز عوارضی همانند التهاب و ورم، کاملاً طبیعی است. البته ممکن است اگر متخصص در انجام کار دقت لازم را نداشته و نتواند جهت چرخش غلطک را مشخص کند کمی کبودی و یا خونریزی‌ های خفیف نیز اتفاق بیفتد. نگران نباشید. این عوارض به زودی برطرف می‌ شوند. بعد از اتمام کار شما باید به مدت چند روز مراقب باشید تا پوست آلوده نشود چون راه برای ورود میکروب‌ ها و آلاینده‌ ها به داخل پوست از طریق این منافذ باز شده و احتمال بروز عفونت بسیار افزایش می‌ یابد.

نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ

درست است که این روش دوره نقاهت خاصی را به همراه ندارد ولی به دلیل منافذ زیادی که در پوست ایجاد می‌ کند اگر توصیه‌ های مراقبتی را جدی نگیرید خطر عفونت وجود خواهد داشت:

 • حداقل به مدت یک هفته به هیچ عنوان آرایش نکنید.
 • اگر اهل استفاده از رتینول هستید به مدت یک هفته رتینول را کنار بگذارید.
 • در طول روز آب بسیار زیادی مصرف کنید.
 • سرم‌ های آنتی اکسیدانی که متخصص تجویز کرده است را استفاده نمایید.
 • بهتر است حداقل تا یک هفته در معرض آفتاب قرار نگیرید.

هزینه میکرونیدلینگ چقدر می‌ شود؟

 مهم‌ ترین عاملی که بر روی قیمت میکرونیدلینگ تأثیر می‌ گذارد دستگاهی است که متخصص استفاده می‌ کند. هر چقدر تجهیزات مورد استفاده پیشرفته‌ تر باشد هزینه نهایی برای شما افزایش می‌ یابد. از طرف دیگر باید مشخص شود که آیا شما به یک جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارید یا باید چند جلسه درمان برای شما انجام شود؟ هزینه دستمزد متخصص، هزینه پایه کلینیک و هزینه مربوط به خرید تجهیزات جانبی را نیز در زمان برآورد قیمت میکرونیدلینگ در نظر داشته باشید.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید اگر متخصص مهارت کافی برای میکرونیدلینگ نداشته باشد ممکن آسیب‌ های زیادی به پوست شما وارد گردد. به همین دلیل انتخاب بهترین متخصص جهت میکرونیدلینگ اهمیت زیادی دارد. کافی است با کلینیک غزل در تماس باشید تا جلسه مشاوره را با پزشکان حرفه‌ ای خود برای شما برگزار نماییم؛ پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید و در صورتی که تمایل داشتید تحت بهترین شرایط میکرونیدلینگ را انجام دهید.