پلاسماجت بینی

شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید حتماً نقصی در بینی خود دارید و یکی از دوستان و آشنایان به شما پلاسماجات بینی را پیشنهاد داده است. اما می‌خواهید بدانید این روش دقیقاً به چه صورت عمل می‌کند و آیا برای نقصی که شما در بینی خود دارید این روش می‌تواند مؤثر باشد یا خیر. برای اینکه اطلاعات اولیه را در مورد پلاسماجت بینی به دست بیاورید حتماً این مقاله را با دقت مطالعه کنید و سپس به سراغ متخصصان حرفه‌ای بروید تا به صورت تخصصی پاسخگوی سؤالات شما باشند.

منظور از پلاسماجت بینی چیست؟

در گذشته متخصصان مجبور بودند برای برطرف کردن هر نقصی در بینی از روش جراحی استفاده کنند. حتی اگر یک نقص کوچکی در ظاهر بینی وجود داشت مجبور بودند به سراغ تیغ جراحی بروند. اما در چند سال اخیر روش‌های غیر تهاجمی یا کم تهاجمی ابداع شده‌اند که روند کار را برای متخصصان و حتی متقاضیان راحت‌تر کرده و دیگر نیازی نیست تمامی مشکلات بینی را با استفاده از جراحی درمان نمود. برای مثال شاید شما از نظر ساختار بینی هیچ مشکلی ندارید ولی ظاهر بینی شما کمی نقص دارد و می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید.  در چنین شرایطی احتمال دارد پلاسماجت بینی بتواند برای شما اثربخش باشد.

پلاسماجت بینی روشی است که براساس گاز یونیزه تحت عنوان پلاسما عمل می‌کند. برای اجرای کار متخصص دستگاه قلم مانندی را مورد استفاده قرار خواهد داد که وقتی این دستگاه روشن می‌شود گاز یونیزه یا همان پلاسما به پوست بینی شما برخورد خواهد کرد. در نتیجه باعث افزایش دما در سطح پوست و مرگ سلول‌های پوستی می‌شود. این سلول‌ها به صورت گاز به هوا متساعد می‌شوند. بنابراین همانگونه که متوجه شدید پلاسماجت بینی باعث جمع کردن پوست بینی و کوچک شدن آن می‌گردد. پس اگر پره‌های بینی شما گوشتی است ولی هیچ نقص دیگری در بینی وجود ندارد، با کمک پلاسماجت بینی می‌توانید ضخامت پره‌های بینی خود را کم کنید بدون اینکه نیاز باشد دست به دامن روش‌های جراحی شوید.

چه کسانی برای انجام پلاسماجت بینی کاندید مناسبی هستند؟

همانگونه که متوجه شدید این روش به هیچ عنوان ساختار داخلی بینی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و تنها بر روی پوست و گوشت بینی مؤثر است. بنابراین افرادی که نقصی در ساختار بینی خود نداشته و تنها از گوشتی بودن پره‌های بینی و نوک بینی خود گلایه دارند می‌توانند این روش را انجام دهند. اما در بین این افراد نیز باز هم محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال خانم‌های شیرده و باردار، افرادی که در سنین بلوغ هستند، افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و کسانی که از ایمپلنت‌های فلزی در فک و بینی خود استفاده کرده‌اند نباید به سراغ پلاسماجت بینی بروند.

کلینیک غزل

آیا پلاسما جت بینی در یک جلسه به اتمام می‌رسد؟

سؤالی که اغلب متقاضیان در مراجعه به کلینیک‌های زیبایی جهت انجام پلاسماجت بینی مطرح می‌کنند این است که آیا با یک جلسه درمان می‌توان به نتیجه‌ ایده‌آل رسید؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که خیر. ابتدا متخصص باید وضعیت پره‌های بینی و نقصی که در ظاهر بینی شما وجود دارد را بررسی کند. براساس شدت نقص و تغییر فرم بینی که مورد نیاز می‌باشد، تعداد جلسات درمانی مشخص خواهد شد. متخصص این موضوع را در جلسه مشاوره به طور کامل برای شما توضیح می‌دهد. حتی فاصله زمانی بین جلسات به طور دقیق مشخص می‌گردد تا شما بتوانید به یک نتیجه ‌ایده‌آل پس از انجام پلاسماجت بینی برسید.

آیا نتیجه پلاسماجت بینی همیشه ماندگار است؟

شما فقط با انجام جراحی بر روی بینی خود می‌توانید به یک نتیجه دائم و همیشگی برسید و هیچ یک از اقدامات زیبای دیگر اثر ماندگاری ندارند. افرادی که پلاسماجت بینی را انجام می‌دهند، اگر متخصص به بهترین شکل ممکن عمل کرده باشد و تعداد جلسات درمانی را به طور کامل پشت سر بگذارند، می‌توانند تا سه سال از نتیجه این اقدام زیبایی لذت ببرند. بعد از آن شما به جلسات ترمیمی نیاز خواهید داشت. اما جلسات ترمیمی همانند سری اول برگزار نمی‌شود. بلکه ممکن است شما بعد از ۳ سال تنها به یک جلسه ترمیم پلاسماجت نیاز داشته باشید. دقیقاً در زمانی که متخصص توصیه می‌کند به کلینیک مراجعه کنید تا قبل از اینکه نتیجه پلاسماجت بینی به طور کامل از دست برود، ترمیم را انجام دهید و بتوانید نتیجه اقدام زیبایی قبلی را حفظ کنید.

بررسی عوارض پلاسماجت بینی

درست است که این روش غیر تهاجمی است و نیاز به بخیه و خونریزی نخواهد بود ولی به هر حال به دلیل برخورد گاز پلاسما به باز بافت بینی، عوارضی اتفاق می‌افتد که عبارتند از:

  • تورم، التهاب و قرمزی بینی و ناحیه اطراف آن از جمله عوارض شایع هستند چون پلاسماجت با افزایش دما و سوختگی لایه سطحی پوست همراه است. این عوارض حداکثر ۲ تا ۳ روز دوام دارند به شرط اینکه شما نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید.
  • از طرف دیگر همین افزایش دما باعث سوختگی پوست و پوست پوسته شدن لایه روی بینی شما می‌شود که در نهایت تا ۱۰ روز دوام دارد. متخصص پماد‌هایی را تجویز می‌کند تا سرعت بهبود افزایش یابد.
  • ممکن است با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی کمی درد داشته باشید. این مسأله کاملاً طبیعی است و فقط باید از مسکن‌هایی استفاده کنید که متخصص تجویز کرده است.

در پایان

برای اینکه بهترین نتیجه را از پلاسماجت بینی به دست بیاورید، شما باید به متخصصانی مراجعه کنید که در این زمینه سابقه درخشانی دارند. کلینیک غزل مفتخر است به شما عزیزان اعلام نماید که با تجهیزات پیشرفته تحت نظر متخصصین کاربلد و حرفه‌ای، پلاسماجت بینی را برای شما انجام می‌دهد. ابتدا با این مجموعه تماس بگیرید، در جلسه مشاوره شرکت کنید تا با عکسبرداری وضعیت بینی شما بررسی شود. اگر به جراحی نیازی نبود و مشخص شد که پلاسماجت بینی برای شما اثربخش است، در اولین زمانی که تعیین کنید این اقدام زیبایی برای شما انجام خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *