رشد مو بعد از لیزر

یکی از بهترین روش‌ها برای ریشه کن کردن مو‌های زائد، لیزر درمانی است. اگر شما جلسات درمان را به طور کامل سپری کنید، رشد عمده مو‌های زائد متوقف خواهد شد و از این پس شما فقط سالانه باید برای لیزر کردن بخش‌های کوچکی از بدن که شاهد رشد مو‌های زائد در آن قسمت هستید، برای لیزر اقدام نمایید. اما متأسفانه بعضی از افراد بعد از اتمام جلسات لیزر مشاهده می‌کنند که رشد مو‌ها همانند قبل آغاز شده است. علت رشد مو بعد از جلسات لیزر مو‌های زائد چیست؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سؤال خود را دریافت نمایید.

چرا مو‌های زائد بعد از لیزر با همان تراکم قبلی رشد می‌کنند؟

متأسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که بعضی از افراد حتی زمانی که جلسات درمان را به طور کامل سپری می‌کنند، شاهد رشد مجدد مو‌های زائد با همان تراکم قبلی و حتی بیشتر هستند و این موضوع برای آن‌ها بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود چرا که هم هزینه و هم زمان زیادی را از دست داده‌اند. اما این اتفاق به چه دلایلی رخ می‌دهد. عواملی که باعث رشد مجدد مو بعد از لیزر می‌شوند عبارتند از:

ابتلا به اختلالات هورمونی

مهم‌ترین عاملی که باعث رشد مو‌های زائد می‌شود، وضعیت هورمونی بدن است. به همین دلیل در دوران بلوغ که سطح هورمون‌ها به حد بالا می‌رسد، بیشترین تراکم مو‌های زائد را در بدن مشاهده خواهید کرد. اگر بعد از لیزر بنا به دلایلی اختلالات هورمونی در بدن شما اتفاق بیفتد، همین موضوع باعث می‌شود مو‌ها همانند قبل و حتی با تراکم بیشتر رشد کنند. برای مثال خانم‌هایی که باردار می‌شوند، مجبور هستند با اتمام دوران بارداری دوباره برای طی کردن جلسات لیزر درمانی اقدام کنند و یا اگر شما دچار مشکل در غده تیروئید شوید و یا اختلالاتی در قاعدگی اتفاق بیفتد، به دنبال مصرف دارو‌ها برای حفظ تعادل هورمونی در بدن، شاهد رشد مو‌های زائد نیز خواهید بود.

کیفیت جلسات لیزر

علت اینکه همیشه توصیه می‌کنیم برای لیزر درمانی به هر مرکزی مراجعه نکنید و حتماً از کیفیت دستگاه مورد استفاده و عملکرد اپراتور‌ها مطمئن شوید این است که هزینه و زمان شما بیهوده تلف نشود. متأسفانه در سالن‌های زیبایی اپراتور‌هایی هستند که مهارت لازم برای لیزر درمانی را ندارند و یا اینکه از تجهیزات مدرن و به روز‌رسانی برای لیزر استفاده نمی‌کنند. پس وقتی اشعه لیزر نتواند با قدرت زیاد فولیکول‌ها را مورد هدف قرار دهد، نمی‌تواند باعث ریشه کن شدن مو‌های زائد شود. پس اگر شما تمام جلسات را به طور کامل سپری کنید، باز هم بعد از اتمام لیزر، مشاهده خواهید کرد که چه اندازه مو‌های زائد در حال رشد کردن هستند.

لیزر موهای زائد

رنگ پوست و مو

به طور کلی لیزر برای افراد با مو‌های تیره و پوست روشن، بهترین اثربخشی را دارد. اگر مو‌های شما کرک و یا بور است و یا اگر پوستی تیره دارید، ممکن است یا به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشید و یا بعد از طی کردن جلسات باز هم مو‌های زائد در بدن شما رشد کنند.

فاصله زمانی بین جلسات

اگر طبق زمانی که اپراتور برای لیزر درمانی مشخص می‌کند مراجعه نکنید، نمی‌توانید نتیجه خوبی را از لیزر مشاهده نمایید. مو‌های زائد هر ماه وارد دوره خواب می‌شوند و اگر شما در زمان مناسب برای لیزر اقدام کنید، به بهترین شکل ممکن فولیکول‌ها ریشه‌کن خواهند شد. در غیر این صورت، لیزر درمانی اثربخشی چندانی نداشته و شما بعد از اتمام درمان، مشاهده می‌کنیم مو‌ها با قدرت در حال رشد کردن هستند.

ابتلا به بیماری‌های خاص

خانم‌هایی که دچار بیماری‌های همانند سندروم تخمدان پلی‌کیستیک می‌شوند، همین موضوع به دلیل برهم زدن چرخه رشد مو‌های بدن، باعث از بین رفتن اثر نتیجه لیزر مو‌های زائد خواهد شد.

چگونه از رشد مجدد مو‌های زائد بعد از لیزر جلوگیری کنیم؟

در اغلب مواقع شما با رعایت یکسری نکات می‌توانید مانع از رشد مجدد مو‌ها بعد از لیزر شوید. برای مثال چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • حتماً باید جلسات لیزر را طبق برنامه و زمان مشخص شده توسط اپراتور سپری کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت نمایید، شما به ۶ تا ۸ جلسه درمان نیاز خواهید داشت.
  • شارژ سالانه را فراموش نکنید. هر زمان مشاهده کردید که ۳۰ درصد از مو‌های زائد رشد کردند، دوباره به کلینیک مراجعه کنید تا دقیقاً همان نواحی برای شما لیزر شده و از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری شود.
  • همواره قبل از لیزر، بدن خود را به طور کامل شیر کنید تا بهترین اثربخشی را از لیزر به دست بیاورید. وجود مو‌های زائد بر روی بدن مانع از برخورد مستقیم اشعه‌های لیزر به فولیکول‌ها خواهد شد.
  • در صورتی که دچار بیماری‌های مربوط به اختلالات هورمونی شدید، هر چه زودتر درمان را آغاز نمایید.
  • بهتر است قبل از دوران بلوغ برای لیزر اقدام نکنید چون هیچ اثری برای شما نخواهد داشت.
  • به کلینیک‌ها و مراکز معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت عملکرد اپراتور و کیفیت دستگاه مطمئن باشید.
  • این نکته را به خاطر داشته باشید که خشکی پوست باعث تحریک شدن آن و حتی تقویت رشد مو‌های زائد می‌شود. پس به ویژه بعد از انجام لیزر، از مرطوب‌کننده‌ها و لوسیون‌ها استفاده کنید تا رشد مو‌های زائد تحریک نشود.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر رشد مجدد مو‌های زائد بعد از لیزر، کیفیت عملکرد اپراتور و دستگاه‌های مورد استفاده است. در این زمان است که مراجعه به کلینیک‌های معتبر همانند کلینیک غزل اهمیت پیدا خواهد کرد. در کلینیک غزل اپراتور‌های حرفه‌ای با سابقه درخشان حضور دارند که به بهترین شکل ممکن لیزر را برای شما انجام می‌دهند. همچنین در این مرکز دستگاه‌های قوی و به روز‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا متقاضیان بعد از ۶ تا ۸ جلسه، نتیجه‌ ایده‌آلی را از این اقدام زیبایی دریافت کرده و شاهد رشد مجدد مو بعد از لیزر نباشند. جهت رزرو نوبت با کلینیک تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *