رشد موها بعد از لیزر

بعضی از افراد تصور می‌کنند از همان ابتدا که لیزر مو‌های زائد را انجام می‌دهند، باید شاهد توقف رشد مو‌های بدن خود باشند. در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است. پس از مدتی مو‌های بدن شما رشد می‌کند و به همین دلیل است که حداقل ۶ تا ۸ جلسه لیزر درمانی نیاز است تا بتوان به طور کامل از شر موهای زائد خلاص شوید. اگر این سؤال برای شما به وجود آمده است که چند روز بعد از لیزر مو‌ها رشد می‌ کنند، حتماً تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چرا بعد از لیزر شاهد رشد مجدد مو‌ها هستیم؟

اولین و مهم‌ترین عاملی که باعث رشد مجدد مو‌ها بعد از لیزر می‌شود، بحث چرخه رشد مو‌های بدن می‌باشد. همه مو‌های زائد در یک مرحله وارد فاز رشد و فاز خواب نمی‌شوند. این تفاوت در بین مو‌ها باعث می‌شود که لیزر بر روی فولیکول‌های مو‌ی زائد نتایج یکسان نداشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم چند جلسه لیزر درمانی را انجام دهید تا فولیکول‌ها در مراحل مختلف رشد، لیزر را تجربه کنند. در این صورت است که حداقل بعد از ۸ جلسه، رشد عمده مو‌های زائد بدن متوقف می‌شود. بنابراین رشد مجدد مو‌های زائد بدن بعد از لیزر، کاملاً طبیعی است. اما شدت رشد در گرو عوامل دیگر نیز قرار دارد. برای مثال:

  • اگر شما دارو‌های هورمونی مصرف می‌کنید، همین مسئله تراکم و رشد مو‌های زائد بدن را افزایش می‌دهد.
  • از طرف دیگر اگر اپراتور، لیزر را به خوبی انجام نداده باشد؛ به دلیل اینکه اشعه‌های لیزر به خوبی به فولیکول‌ها برخورد نکرده‌اند، در نتیجه اثربخش نبوده و به همین دلیل سریع‌تر شاهد رشد مجدد مو‌ها بعد از لیزر خواهید بود.

چه مدت بعد از لیزر شاهد رشد مجدد مو‌ها خواهیم بود؟

 به طور کلی رشد مجدد مو بعد از لیزر مو‌های زائد، به چند عامل بستگی دارد:

رنگ پوست 

 هر اندازه رنگ پوست شما روشن‌تر باشد، لیزر بهتر اثر می‌کند بنابراین زودتر شاهد کاهش رشد مو‌های زائد بدن خواهید بود.

تراکم مو‌های زائد 

افرادی که موی زائد بیشتری دارند، به جلسات بیشتری برای لیزر نیاز دارند.

رنگ مو‌های زائد

 افرادی که مو‌های سیاه و پوستی روشن دارند، بهتر از دیگران می‌توانند نتیجه ‌ایده‌آل را از لیزر مو‌های زائد دریافت کنند.

لیزر موهای زائد در بابل

جلسات انجام لیزر

در صورتی که جلسات لیزر به صورت مرتب انجام شود، با گذر زمان رشد مو‌های زائد به شدت کم می‌شود و نسبت به جلسات اول، رشد کمتری را در مو‌های زائد شاهد خواهید بود.

مشکلات هورمونی

مصرف دارو‌هایی که بر روی رشد موهای زائد تاثیر می‌گذارند

در یک جمع‌بندی کلی، هر چه زمان می‌گذرد، سرعت رشد مو‌های زائد کمتر خواهد شد. با نزدیک شدن به جلسات پایانی لیزر، شاهد توقف چشمگیری در رشد مو‌های زائد خود خواهید بود به گونه‌ای که ممکن است حداقل ۶ هفته بعد از انجام لیزر شاهد رشد مو‌های زائد بدن خود باشید.

چرا بعد از اتمام دوره لیزر، رشد مو‌های زائد دوباره باز می‌گردد؟

اتفاق ناگوار برای متقاضیان لیزر مو‌های زائد این است که بعد از سپری کردن حداقل ۸ جلسه، مشاهده می‌کنند رشد مو‌های زائد بیشتر از تراکم اولیه نیز آغاز می‌شود. علت چنین اتفاقی چیست؟ مهمترین عامل، آسیب ناقص به فولیکول‌های مو است. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم برای انجام لیزر مو‌های زائد، به سراغ آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی نروید بلکه به کلینیک‌های زیبایی حرفه‌ای مراجعه کنید چون در این صورت متخصصان به صورت حرفه‌ای و با تجهیزات پیشرفته، لیزر را برای شما انجام می‌دهند تا در نهایت به یک نتیجه ‌ایده‌آل برسید و هزینه و زمانی که صرف کرده‌اید هدر نرود. اما فاکتور‌های دیگر نیز بر روی رشد مو‌های زائد بدن بعد از اتمام لیزر موهای زائد تأثیر می‌گذارد:

  • اختلالات هورمونی
  • مصرف برخی از دارو‌ها
  • بارداری
  • ابتلا به برخی بیماری‌ها
  • عدم مراقبت از پوست ( آیا می‌دانید اگر پوست بدن شما بیش از اندازه خشک شود، همین موضوع باعث تحریک رشد مو‌های زائد بدن خواهد شد؟ )

در پایان

اگر چه رشد مو‌های زائد بعد از هر جلسه لیزر کاملاً طبیعی است و به همین دلیل باید حداقل ۸ جلسه لیزر درمانی انجام دهید تا رشد مو‌ها متوقف شود اما همانگونه که گفتیم عملکرد اپراتور نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی این موضوع دارد. به همین دلیل شما باید به سراغ کلینیک‌های تخصصی همانند کلینیک غزل بروید. هموطنان ساکن در بابل می‌توانند به کلینیک غزل مراجعه کنند و دستگاه‌ها را از نزدیک مشاهده نمایند. در صورت تمایل و تماس شما عزیزان با این مجموعه، جلسات لیزر تحت نظر متخصصان حرفه‌ای این مرکز آغاز خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *